Notowania

rosja
23.09.2008 15:48

Żiguli - najchętniej kradzione auto w Moskwie

Od początku roku w stolicy Rosji skradziono ponad 8 tys. samochodów tej marki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ITAR TASS)

*Żiguli wciąż pozostaje ulubioną marką złodziei samochodów w Moskwie - informuje dziennik _ Nowyje Izwiestija _. *

Powołując się na wicedyrektora moskiewskiego oddziału Państwowej Inspekcji Samochodów Aleksandra Podolnego, dziennik informuje, że od początku roku skradziono w Moskwie ponad 8000 samochodów, z czego właściciele odzyskali tylko jedną czwartą.

Fakt, że ulubioną marką złodziei tradycyjnie pozostaje Żiguli, eksperci uzasadniają tym, że bardzo często samochody te są rozbierane na części i sprzedawane _ po kawałku _. Tym sposobem bardzo trudno znaleźć sprawców.

Inne marki, którymi nie gardzą moskiewscy złodzieje, to Toyota, Mazda, Volksvagen, Lexus, Audi i Porsche Cayenne.

Jak dodaje gazeta, wiele kradzionych w Moskwie luksusowych samochodów jest przerzucanych na północny Kaukaz i szanse ich odzyskania są minimalne.

Według dziennika procederem kradzieży samochodów zajmują się obecnie w Moskwie głównie zorganizowane grupy przestępcze.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Rosjanie nie wierzą, że da się wygrać z korupcją ]( http://news.money.pl/artykul/rosjanie;nie;wierza;ze;da;sie;wygrac;z;korupcja,184,0,362168.html )
* [ ]( http://news.money.pl/artykul/berlusconi;zlikwidowal;wloskie;cba,164,0,370852.html )[ Rosja jak Bangladesz. Korupcja jest wszędzie ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;jak;bangladesz;korupcja;jest;wszedzie,247,0,372215.html )
* [ Filiżanka kawy najwięcej kosztuje w Moskwie ]( http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/filizanka;kawy;najwiecej;kosztuje;w;moskwie,219,0,361691.html )
Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz