Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zima: 10 tys. Polaków bez prądu

0
Podziel się

W Zachodniopomorskiem wyłączonych jest ok. 500 stacji transformatorowych.

Zima: 10 tys. Polaków bez prądu
(PAP/EPA)
bDANcqOd

Około 10 tys. mieszkańców powiatów: drawskiego, białogardzkiego, koszalińskiego i szczecineckiego (Zachodniopomorskie) nie ma prądu. Wyłączonych jest 15 linii średniego napięcia i ok. 500 stacji transformatorowych.

Jak powiedziała Jolanta Szewczyk z koszalińskiego rejonu energetycznego, powodem awarii jest mokry, ciężki śnieg, spadający z drzew oraz łamiące się gałęzie pod jego ciężarem, które uszkadzają linie energetyczne.

Wszystkie ekipy zakładu pracują w terenie - dodała.

bDANcqOf

Jak informują drogowcy, drogi krajowe i wojewódzkie na Pomorzu Zachodnim są przejezdne. Jednak na większości wojewódzkich dróg zalega cienka warstwa zajeżdżonego śniegu lub błota pośniegowego. Na drogach krajowych miejscami występuje błoto pośniegowe.

W zachodniej części regionu na drogach krajowych widać czarną nawierzchnię. Gorzej jest na południowym-wschodzie, gdzie występują błoto i zajeżdżony śnieg.

Jak poinformowano w szczecińskim biurze prognoz meteorologicznych, w niedzielę nadal spodziewane są w województwie przelotne opady śniegu, najwięcej ma padać we wschodniej części regionu. Jednak - jak zapewnił dyżurny synoptyk, opady będą słabsze niż w sobotę. Ma spaść w ciągu 12 godzin do 5 cm śniegu.

Temperatura będzie się wahać od 3 stopni Celsjusza nad morzem - do 0-1 stopnia C w głębi lądu.

bDANcqOl
bDANcqOG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)