Notowania

ziobro
11.11.2011 14:08

Ziobro, Kurski i Cymański walczą o powrót do PiS

Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański odwołali się od decyzji wykluczającej ich z szeregów partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ Zbigniew Ziobro , Jacek Kurski i Tadeusz Cymański odwołali się w piątek od decyzji Komitetu Politycznego PiS, wykluczającej ich z szeregów partii _- poinformował rzecznik klubu Solidarna Polska Patryk Jaki.

Rzecznik zaznaczył, że odwołanie się trójki polityków od decyzji władz PiS _ było wyjątkowo trudne, ze względu na to, że nie otrzymali oni do tej pory ani decyzji o ich wyrzuceniu, ani jej uzasadnienia _.

_ - W związku z powyższym jedyne, od czego mogą się odwoływać, to od słów polityków PiS usłyszanych w telewizji _ - zaznaczył Jaki.

Ziobro, Kurski i Cymański zostali usunięci z PiS tydzień temu na mocy decyzji Komitetu Politycznego partii, o której poinformował publicznie rzecznik PiS Adam Hofman. W statucie PiS zapisano, że wykluczony decyzją Komitetu Politycznego członek PiS może odwołać się do Koleżeńskiego Sądu Dyscyplinarnego w terminie 7 dni od daty powiadomienia go o treści podjętej uchwały.

Czytaj więcej o rozłamie w PiS
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t187493.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dlaczego;ziobrysci;zalozyli;klub;wrobel;wyjasnia,25,0,960025.html) Dlaczego ziobryści założyli klub? Wróbel wyjaśnia Marzena Wróbel z klubu Solidarna Polska mówi Money.pl, co chce osiągnąć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t136999.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;kto;wychodzi;z;klubu;wychodzi;z;partii,226,0,962786.html) Kaczyński daje szansę: Czekamy kilka dni Jeżeli ktoś wychodzi z klubu, wychodzi też z partii - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t181077.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/solidarna;polska;to;bylo;oczywiste;ale;obludne,29,0,960029.html) Ziobryści mają szansę? "To było oczywiste" Politycy nie dają klubowi Zbigniewa Ziobro wielkich szans na przetrwanie w Sejmie.
Tagi: ziobro, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz