Notowania

Jarosław Kaczyński
24.10.2010 15:47

Ziobro przyjął ochronę BOR

Odmowa byłaby z moje strony nieodpowiedzialna - powiedział wiceprezes PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Wiceprezes PiS, eurodeputowany Zbigniew Ziobro przyjął ochronę BOR. Odmowa byłaby z moje strony nieodpowiedzialna - powiedział.*

Wiceprezes PiS uczestniczył w samorządowej konwencji wyborczej swej partii w Krakowie. Pojawił się na niej z funkcjonariuszami BOR.

W związku z wydarzeniami w łódzkim biurze PiS, gdzie we wtorek zastrzelony został Marek Rosiak, a inny pracownik biura Paweł Kowalski, został ciężko raniony nożem, szef BOR rozmawiał w ostatnich dniach m.in. z politykami PiS. W piątek europoseł Jacek Kurski poinformował, że na terenie Polski został objęty ochroną przez BOR; Ziobro mówił tego dnia dziennikarzom, że zastanawia się nad przyjęciem takiej ochrony.

Ziobro powiedział, że wczoraj ponownie rozmawiał z gen. Janickim, któremu powiedział, że nie chce korzystać z ochrony BOR. - _ Ponieważ podejrzewam, że ta decyzja jest dyktowana przesłankami natury politycznej, polityki prewencyjnej _ - mówił Ziobro.

Jak dodał, _ pan generał w sposób stanowczy stwierdził, że daje mi słowo oficera, że nie ma to nic wspólnego z polityką, tylko że sprawa jest bardzo poważna, niebezpieczeństwo jest realne i rzeczywiste _.

_ - W poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo współpracowników i osób trzecich, z którymi się spotykam w miejscach publicznych, jak dzisiaj na konwencji, postanowiłem podporządkować się decyzji ministra spraw wewnętrznych i administracji pana Jerzego Millera, na czas, który wedle służb jest niezbędny, aby to bezpieczeństwo było monitorowane _ - powiedział Ziobro.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/politycy;agresja;w;polityce;musi;sie;zmniejszyc,193,0,697793.html) Politycy: Agresja w polityce musi się zmniejszyć
Zaznaczył, że była to dla niego decyzja trudna i krępująca m.in. ze względu na ograniczenie prywatności. - _ Ale zadałem sobie pytanie, co by było, gdybym odmówił. Gdyby coś stało się któremuś z moich współpracowników, byłbym oskarżony, i chyba zasadnie, o nieodpowiedzialną i beztroską decyzję _ - dodał Ziobro.

Nie chciał mówić, jakie zabezpieczenia zamierza wprowadzić w swoich biurach. Powiedział, że gdy był prokuratorem generalnym wielokrotnie otrzymywał pogróżki - telefony i sms-y - ale _ regularnie je bagatelizował, by nie dać się sprowadzić do szaleństwa _.

_ - Po wydarzeniach w Łodzi obawiam się tylko, że została przełamana pewna granica psychologiczna. W USA zaobserwowano, że od kiedy w szkołach znalazł się strzelec, który wystrzelał uczniów, od tego czasu systematycznie takie zdarzenia się powtarzają. Jeżeli coś gdzieś stanie się w przestrzeni publicznej, to jest udeptanie ścieżki pokazującej, że tak można postąpić _ - mówił Ziobro.

Wiceprezes PiS posłanka Beata Szydło, do której biura dotarł w dniu zabójstwa w Łodzi mail z pogróżkami, powiedziała dziennikarzom, że trwa dochodzenie, a policja podeszła do sprawy bardzo poważnie.

- _ Mam nadzieję, że ten, kto to wysyła zostanie wkrótce ujęty _ - mówiła posłanka.

Dodała, że składała już wyjaśnienia i otrzymała propozycję policyjnej ochrony, ale na razie z niej nie skorzystała. _ Mogę o nią wystąpić w każdej chwili, jeśli sytuacja by się pogarszała _ - zaznaczyła wiceprezes PiS.

Szydło powiedziała, że zastawia się nad zmianą godzin pracy swoich biur poselskich. _ - Jeżeli chodzi o moje biuro podstawowe, to jestem spokojniejsza, bo ono jest w centrum i pracują w nim dwie osoby. Bardziej martwię się o file, gdzie jest jedna osoba, pracująca często do późnych godzin wieczornych _ - mówiła. Dodała, że rozważa także wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń w biurach.

Przemawiając podczas konwencji Ziobro mówił, że gdyby po tragedii w Łodzi zrezygnowano z organizacji tego spotkania _ byłoby to poniekąd zwycięstwo mordercy _, _ poniekąd zwycięstwo tych wszystkich, którzy tworzyli w Polsce klimat, atmosferę do narastającej agresji, wręcz przemocy _.

Ziobro powiedział - zaznaczając, że nie wymieni nazwiska polityka o którym mówi - że jeszcze niedawno poseł z Lublina i do niedawna wiceszef klubu parlamentarnego partii rządzącej, wzywał do zastrzelenia Jarosława Kaczyńskiego. _ Mówił to bez cienia wstydu _ - powiedział Ziobro. Dodał, że nadal nie widać u tego polityka i wśród wielu jego kolegów wstydu ani zastanowienia. _ Nie ma szczerego bicia się we własne piersi, ale chęć bicia w piersi cudze _ - powiedział wiceprezes PiS.

Podkreślił, że zabójca Marka Rosiaka nie znał polityków PiS, nie spotkał Jarosława Kaczyńskiego ani Jacka Kurskiego, a Rosiak zginął, bo w biurze PiS nie było akurat nikogo bardziej znanego. Morderca - jak mówił Ziobro - znał tylko medialne wizerunki działaczy PiS. _ My nie mamy mediów, nie mamy większości w mediach i nie mamy możliwości, aby odkłamywać ten zakłamywany obraz _ - powiedział Ziobro.

_ - Ta skala narastającej agresji, kampania obelg, która była jakże długo i systematycznie prowadzona także przeciwko ś.p. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, przynosi swoje straszne owoce, śmierć _ - mówił Ziobro. - _ Mam nadzieję, że to straszne wydarzenie przyniesie otrzeźwienie, doprowadzi do szczerych wniosków, a nie tylko pustych gestów, za którymi nie będzie szła prawdziwa wola zmiany _ - powiedział Ziobro.

Dodał, że wiele osób stara się zapominać i rozmywać, że było to biuro konkretnej partii. _ - Nie możemy dać się zastraszyć, nie możemy ulec przemocy. Musimy się spotykać _ - mówił Ziobro. _ Ale musimy też pamiętać, kto doprowadził do takiej skali agresji, aprobaty dla przemocy w polityce, przemocy słownej, od której już krok do przemocy fizycznej _ - powiedział Ziobro. _ Nie damy się zakrzyczeć i nie pozwolimy tego zakłamać, kto zginął i dlaczego _ - podkreślił.

Ziobro nawiązał też do katastrofy smoleńskiej. _ Być może tej tragedii by nie było, gdyby nie rozgrywanie polityczne pana prezydenta z jednej strony przez premiera Putina, z drugiej strony przez polskiego premiera _ - mówił.

_ - Być może, gdyby się stało tak, jak powinno, że polski prezydent, polski premier wspólnie z premierem Rosji jednocześnie pojawiliby się razem w Katyniu, być może ta tragedia nie miałaby miejsca, raczej na pewno nie miałaby miejsca _ - stwierdził.

Odnosząc się do śledztwa dotyczącego katastrofy wiceprezes PiS mówił o słabości polskiego państwa, rządu i wymiaru sprawiedliwości.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t38002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/krrit;sprawdzi;poziom;agresji;w;mediach,2,0,698370.html) KRRiT sprawdzi poziom agresji w mediach Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie prowadzić monitoring programów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/t97447.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;ta;kampania;to;poczatek;zmian;w;polityce,172,0,698028.html) Schetyna: Ta kampania to początek zmian w polityce Kampania samorządowa powinna być początkiem zmian w uprawianiu polityki - mówi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/politycy;agresja;w;polityce;musi;sie;zmniejszyc,193,0,697793.html) Politycy: Agresja w polityce musi się zmniejszyć Spór polityczny po zabójstwem w łódzkim biurze PiS osiągnął swoje apogeum.
Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz