Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ziobro: SP chce zaostrzenia kar za kierowanie grupą przestępczą

0
Podziel się

Solidarna Polska wystąpi o zaostrzenie kar za kierowanie grupą przestępczą -
zapowiedział lider partii Zbigniew Ziobro w poniedziałek w Krakowie.

bEpNwQCZ

Solidarna Polska wystąpi o zaostrzenie kar za kierowanie grupą przestępczą - zapowiedział lider partii Zbigniew Ziobro w poniedziałek w Krakowie.

Według Ziobry projekt nowelizacji kodeksu karnego dotyczący zaostrzenia kar za kierowanie grupą przestępczą autorstwa klubu Solidarnej Polski trafi do Sejmu podczas najbliższego posiedzenia izby.

"Będziemy domagać się kar od 5 do 25 lat pozbawienia wolności, zamiast dotychczasowego zagrożenia od 1 roku do 10 lat" - wskazał Ziobro.

bEpNwQDb

Polityk poinformował, że zdecydował się zwołać konferencję prasową w związku z tym, że w poniedziałek na wolność wyszedł Andrzej Z., ps. Słowik, po odbyciu kary za zorganizowanie i kierowanie gangiem pruszkowskim. W ubiegłym tygodniu warszawski sąd uniewinnił Andrzeja S. od zarzutu nakłaniania do zabójstwa byłego szefa policji gen. Papały.

"Wyjście na wolność jednego z hersztów bardzo groźnej grupy przestępczej, zwanej mafią pruszkowską dowodzi jednego - że żyliśmy w państwie, w którym funkcjonowało bardzo złe prawo regulujące zasady walki z najgroźniejszymi przestępcami. Otóż ów przestępca został skazany za kierowanie zorganizowaną grupą zbrojną, która miała na celu popełnianie przestępstw na zaledwie 6 lat więzienia. To było maksimum, jakie przewidywał wówczas obowiązujący kodeks karny" - powiedział Ziobro.

"Prawo powinno być lepsze, czyli surowsze - nie 10 lat za kierowanie grupą przestępczą, a 25 lat. W ten sposób możemy skuteczniej izolować tych najgroźniejszych z groźnych przestępców" - podkreślił. (PAP)

hp/ son/ jbr/

bEpNwQDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)