Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ziobro zapewnia: Jestem lojalnym wiceprezesem

0
Podziel się

- Wspieram Jarosława Kaczyńskiego - komentuje pogłoski o chęci kierowania partią.

Ziobro zapewnia: Jestem lojalnym wiceprezesem
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEioVcZN

_ Jestem lojalnym wiceprezesem PIS, wspieram Jarosława Kaczyńskiego - _ tak Zbigniew Ziobro komentuje wypowiedź innego polityka Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Girzyńskiego, że _ wyobraża on sobie Ziobrę jako prezesa PiS _.

Czwartkowe media przytaczają wypowiedź Girzyńskiego dla Radia Podlasie, że PiS musi myśleć o swej przyszłości _ w dalszej perspektywie _. Dalsza perspektywa - mówił to moment, w których za partię będzie musiała wziąć odpowiedzialność grupa polityków średniego i młodego pokolenia. Girzyński mówił, że wyobraża sobie Ziobrę jako prezesa PiS.

Z kolei _ Gazeta Wyborcza _ cytowała w środę anonimową wypowiedź czołowego polityka PiS, który ocenił, że _ planem Ziobro _ jest _ zepchnięcie Kaczyńskiego w radykalizm, co skończy się krachem w sondażach _, a wówczas _ posłowie bojący się o reelekcję mogą postawić na Ziobrę, który albo przejmie PiS, albo stworzy własną partię _.

bEioVcZP

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t92006.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kluzik-rostkowska;nie;czuje;sie;pokrzywdzona,166,0,648102.html) Kluzik-Rostkowska: Nie czuję się pokrzywdzona To wobec mnie nieżyczliwe _

_ - Nikogo nie upoważniam, ani nie upoważniałem, aby wypowiadał się na temat mojej roli w partii. Jeżeli ktoś wypowiada się na temat moich rzekomych planów - których nie mam - i robi to bez mojej wiedzy, zgody i wbrew mojej woli, to odczytuję to, jako działanie nieżyczliwe wobec mnie osobiście i szkodliwe dla partii _ - powiedział Ziobro, pytany o słowa Girzyńskiego, a także o wypowiedź anonimowego polityka PiS dla _ GW _.

Ziobro podkreślił, że prezesem PiS jest Jarosław Kaczyński, który _ ma mocną legitymację, aby kierować partią _. _ Wspieram Jarosława Kaczyńskiego i jestem wobec niego lojalny. Moja rola w partii jest jasna. Jestem jej wiceprezesem. Mój jedyny plan polityczny to jak najlepiej wykorzystać dla Polski 5-letnią kadencję w Parlamencie Europejskim _ - zadeklarował.

bEioVcZV

Ziobro skrytykował działanie sztabu Jarosława Kaczyńskiego w kampanii prezydenckiej. _ - Gdyby strategia kampanii przyjęta przez sztab była prowadzona inaczej - co nie znaczy agresywnie - Jarosław Kaczyński wygrałby te wybory, jestem o tym przekonany _ - ocenił.

_ Sztab nie wykorzystał przewagi _

Według Ziobro, sztab Kaczyńskiego nie wykorzystał _ licznych przewag _ kandydata PiS, a z drugiej strony _ wpadek i nieudolności _ ze strony Komorowskiego i Platformy Obywatelskiej. _ To było słabością działania sztabu, ale nie Jarosława Kaczyńskiego który miał duże wątpliwości co do przyjętej strategii, co wyrażał w rozmowach zarówno ze mną, jak i z Jackiem Kurskim _ - podkreślił wiceprezes PiS.

Ziobro powiedział też, że _ błędem w czasie kampanii wyborczej, pewnym moralnym zaniechaniem było to, że daliśmy sobie wmówić, iż sprawy Smoleńska nie można poruszać, a wręcz, że jej publiczne podnoszenie będzie dowodem niedpowiedzialności _. _ Sprawę tę można było poruszać, należało to robić bardzo spokojnie, stawiając rzeczowe pytania. Przecież nie byłoby tej kampanii, gdyby nie ta straszna katastrofa _ - uważa Ziobro.

bEioVcZW

Podkreślił, że nie podzielał przyjętej przez sztab strategii, nie wszedł do sztabu, natomiast spędził w kampanii wiele czasu w terenie, m.in. na Lubelszczyznie. _ Spędziłem tam pięć dni, odbyłem dziesiątki spotkań z mieszkańcami i mediami. Na każdej konferencji prasowej, w każdym wywiadzie mówiłem prawie wyłącznie o katastrofie, zawsze w sposób spokojny i rzeczowy _ - mówił Ziobro.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t19986.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;wybralo;nowe;wladze;ziobro;szydlo;lipinski,12,0,647948.html) PiS wybrało nowe władze: Ziobro, Szydło, Lipiński
Jego zdaniem, gdyby prawdą było, że mówienie o katastrofie przyniesie PiS-owi porażkę, to jego działalność powinna przynieść negatywny wynik. _ Tymczasem w Lubelskiem uzyskaliśmy najlepszy wynik ze wszystkich dotychczasowych wyborów, a Jarosław Kaczyński wygrał w Lublinie z Komorowskim. Czyli to, że mówiłem o katastrofie smoleńskiej na pewno nie zaszkodziło w kampanii Jarosława Kaczyńskiego, wbrew temu, co mówili stratedzy sztabu _ - zaznaczył Ziobro.

_ Unikanie polemiki było błędem _

Jak dodał, podzielał przekonanie, że w kampanii należało się komunikować łagodnie i spokojnie. _ - Problem w tym, że sztab koncentrował się na kampanii wizerunkowej i właściwie unikał polemiki z kontrkandydatem. Fałszywe jest przekonanie, że kampania może być wyłącznie brutalna, albo misiowato łagodna. Celem kampanii w dużej mierze jest pokazanie różnic miedzy kandydatami w najważniejszych dla Polaków sprawach _ - mówił Ziobro.

bEioVcZX

Podkreślił, że w pierwszej debacie wyborczej z Komorowskim Kaczyński _ realizował strategię sztabu i był tylko łagodny i pasywny . - W drugiej miał wyraźny - a jednocześnie łagodny - przekaz i błyskotliwie pokazywał co różni go od Komorowskiego. Tę drugą debatę, do której prezes przygotowywał się z Jackiem Kurskim oglądałem z satysfakcją, tak wyobrażałem sobie przebieg całej kampanii _ - dodał.

Ziobro zaznaczył, że Jarosław Kaczyński - w wyniku katastrofy smoleńskiej - _ przeszedł wręcz hiobowe doświadczenie, związane ze śmiercią ukochanego brata, bratowej, całej grupy przyjaciół _.

_ - Dziś, kiedy docierają do niego informacje, że ta katastrofa mogłaby nie nastąpić, gdyby nie polityczne gierki, gdyby nie niekompetencja, rażące niechlujstwo i zaniedbania jeśli chodzi o przygotowanie tej wizyty ze strony rządowej, to trudno się dziwić, że te informacje budzą jego emocje. Obecne ataki na Jarosława Kaczyńskiego wywołują mój sprzeciw, gdyż godzą w człowieka, który dowiódł niesłychanego hartu ducha i zdolności podnoszenia się z hiobowej sytuacji _ - podkreślił.

_ Wyciągnąć wnioski z katastrofy smoleńskiej _

bEioVcZY

Ziobro dodał, że w pełni podziela diagnozę Kaczyńskiego, że nie można dopuścić do tego, aby tragedia smoleńska _ przeszła bez refleksji i bez wniosków _. _ - Nie pozwala na to najlepiej pojęty interes polskiego państwa. Taka, czy podobna katastrofa nie może się powtórzyć. Będziemy mieć pewność, że nie powtórzy się tylko wtedy, jeśli z tej kwietniowej zostaną wyciągnięte wnioski _ - zaznaczył.

Ziobro podkreślił jednocześnie, że Jarosław Kaczyński sam podejmuje decyzje co do strategii swoich działań po wyborach. _ To Jarosław Kaczyński zapowiedział tuż po ogłoszeniu nieoficjalnych wyników wyborów prezydenckich, że jego celem będzie dążenie do ustalenia odpowiedzialności - politycznej, moralnej i prawnej - za przyczynienie się do tej straszliwej katastrofy _ - przypomniał.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t19987.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;wybral;sad;i;nie;stawi;sie;przed;komisja,158,0,645278.html) Ziobro wybrał sąd i nie stawi się przed komisją
Ziobro przyznał, że _ budzi dzisiaj pewien dysonans poznawczy ludzi, dlaczego PiS wraca do tematu katastrofy, skoro wcześniej, w kampanii, daliśmy sobie i opinii publicznej wmówić, że poruszanie tej sprawy jest nie na miejscu _.

_ - Mimo, że zapowiadaliśmy, iż do sprawy wrócimy, ten dysonans jest dzisiaj problemem przy poruszaniu tego tematu. Trzeba też pamiętać, że opadły naturalne emocje, bo czas płynie i to, co budziło wielkie poruszenie tuż po katastrofie i w kampanii, dziś nie przykuwa już w tak intensywnym stopniu uwagi opinii publicznej. Stąd też, jak sądzę, mocniejsze tony pewnych wypowiedzi, aby skoncentrować uwagę opinii publicznej na temacie, który z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego jest pierwszoplanowy _ - powiedział Ziobro.

Jak dodał, nie ma sensu bycie w polityce, jeśli _ godzi się na nieodpowiedzialność, tylko dlatego, że jest takie zapotrzebowanie ze strony politycznie poprawnych mediów oraz ze strony polityków, którzy być może odpowiadają za spowodowanie tej katastrofy, a dzisiaj rządzą Polską _. _ Odpowiadają poprzez uprawianie gierek politycznych wokół tej wizyty, niezapewnienie właściwego przygotowania, zlekceważenie tej wizyty, przedstawianie jej jako prywatnej, co w konsekwencji mogło przyczynić się - przez splot rozmaitych wydarzeń - do tej tragedii _ - uściślił.

Podkreślił, że sprawę katastrofy smoleńskiej należy wyjaśnić nie zważając na _ chwilowe słupki poparcia w sondażach _.

_ - Polityk musi patrzeć nie tylko na to, co będzie jutro, ale także, co będzie pojutrze i popojutrze. I takim politykiem jest Jarosław Kaczyński, tak odczytuję jego działania. Ale to są jego decyzje, jego strategia. Nikt mu ich nie podpowiada, a w każdym razie, ja nic o tym nie wiem, aby się tak działo, to są wymysły niektórych ludzi, którzy opowiadają niestworzone historie - również co do mojej roli w partii _ - powiedział Ziobro.

_ - Prezes nie konsultował ze mną działań, które podejmował po wyborach, ani ja go do nich nie namawiałem - wbrew temu, co nieprawdziwie piszą niektóre media. Działania Jarosława Kaczyńskiego zmierzające do wyjaśnienia sprawy katastrofy smoleńskiej wynikają z jego moralnego poczucia obowiązku, są one dla mnie oczywiste. Jarosław Kaczyński wie, że go wpieram _ - zapewnił Ziobro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t95322.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/we;wrzesniu;duze;obchody;rocznicy;tragedii;smolenskiej,26,0,654362.html) We wrześniu duże obchody rocznicy tragedii smoleńskiej? Politycy PiS 10. dnia każdego miesiąca upamiętniają ofiary.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t32879.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/cymanski;musimy;byc;wyrazisci;ale;nie;skrajni;i;szaleni,254,0,648446.html) Cymański: Musimy być wyraziści, ale nie skrajni i szaleni
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t95540.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;plus;dolaczy;do;pis;przed;jesiennymi;wyborami,180,0,648116.html) Polska Plus dołączy do PiS przed jesiennymi wyborami? Polaczek i Ujazdowski negocjują z Jarosławem Kaczyńskim.
bEioVdaq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)