Notowania

wiadomości
25.04.2012 18:13

Złoty umocnił się do głównych walut

Ok 17.50 za wspólną walutę płacono 4,18 zł, za dolara 3,16 zł, a za szwajcarskiego franka 3,47 zł. Analitycy wskazują, że złoty umocnił się w środę dzięki dobrym danym makroekonomicznym.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ok 17.50 za wspólną walutę płacono 4,18 zł, za dolara 3,16 zł, a za szwajcarskiego franka 3,47 zł. Analitycy wskazują, że złoty umocnił się w środę dzięki dobrym danym makroekonomicznym.

W środę rano za euro trzeba było zapłacić 4,19 zł, za dolara 3,18 zł, a za franka 3,49 zł.

Zdaniem dilera SPW z BRE Banku Andrzeja Bowtruczuka, ogólna poprawa nastrojów na świecie wraz z dobrymi danymi o sprzedaży detalicznej w Polsce będą w najbliższych dniach korzystnie wpływać na notowania złotego. "Na rynkach widać ogólną poprawę nastrojów. Z rynku krajowego doszły nam dość dobre dane o sprzedaży detalicznej, które potwierdzają dobrą kondycję strefy realnej. To wszystko wpłynęło dziś na lekkie umocnienie złotego i prawdopodobnie w najbliższych dniach złoty nadal będzie z tych okoliczności korzystał" - powiedział PAP Bowtruczuk.

"Myślę, że przedział w jakim złoty będzie handlowany do końca tego tygodnia, to 4,15-4,21 za euro" - dodał.

Radosław Wierzbicki z Noble Markets powiedział, że lepsze dane opublikowane przez GUS pozytywnie zaskoczyły inwestorów. "Po publikacji danych złoty umocnił się o około 2 grosze do euro i kurs tej pary utworzył minimum na poziomie 4,1715 zł. W przypadku pary dolar-złoty były to 3 grosze, a kurs utworzył lokalne ekstremum na poziomie 3,1547 PLN" - stwierdził.

W środę GUS poinformował, że sprzedaż detaliczna w marcu wzrosła o 10,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2011 r. W ujęciu miesięcznym sprzedaż zwiększyła się o 15,7 proc. Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że roczna sprzedaż detaliczna w marcu wzrosła średnio o 10,4 proc., a liczona miesiąc do miesiąca - o 14,7 proc.

GUS podał też dane dotyczące bezrobocia. W marcu stopa bezrobocia wyniosła 13,3 proc. wobec 13,5 proc. w lutym.

"Choć nastroje wśród inwestorów poprawiły się, dużym ryzykiem dla złotego jest wieczorne wystąpienie Bena Bernanke (szefa Fed - PAP). Jeżeli storpeduje oczekiwania części inwestorów w sprawie trzeciego programu luzowania polityki pieniężnej, złoty będzie mógł dynamicznie osłabić się do głównych walut" - ocenił Wierzbicki. Konferencja szefa Fed ma odbyć się po godz. 20 czasu polskiego. (PAP)

rbk/ nik/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz