Notowania

wiadomości
09.05.2012 12:38

Złoty zyskał 1 gr w reakcji na decyzję RPP

# Dochodzi komentarz dilera SPW. #

Podziel się
Dodaj komentarz

# Dochodzi komentarz dilera SPW. #

09.05. Warszawa (PAP) - Złoty zyskał 1 grosz w reakcji na decyzję Rady Polityki Pieniężnej o podwyżce stóp o 25 punktów bazowych.

"Złoty zyskał ok. 1 gr bezpośrednio po ogłoszeniu decyzji RPP. Reakcja była umiarkowana, gdyż nastroje na rynku są negatywne i zagranica sprzedaje złotego. Ta decyzje jest przeciwwagą dla panujących nastrojów i powinna uspokoić sytuację" - powiedział Andrzej Krzemiński z Banku BPH.

Przed decyzją za euro płacono 4,2150 zł, a po 4,2050.

Rynek długu zareagował spadkiem cen, czeka na komunikat po posiedzeniu Rady.

"Rada musiała być w zgodzie ze wcześniejszymi swoimi wypowiedziami i zdecydowała się na podwyżkę. Jeśli chodzi o reakcję rynku chwilę po decyzji, to obligacje tracą, ale na razie nie ma transakcji" - powiedział PAP Henryk Sułek, szef dilerów SPW banku Millennium.

Jesteśmy teraz w połowie drogi. Znamy decyzję, chcemy poznać komunikat. Jest on bardzo ważny, gdyż w nim znajdą się wskazówki, w którą stronę rynek może dalej podążyć" - dodał.

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu podniosła stopy procentowe o 25 pb, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie od czwartku 4,75 proc. (PAP)

map/ fdu/ jtt/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz