Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoty zyskał po danych o bezrobociu w USA

0
Podziel się:

W piątek polska waluta zyskała na wartości po gorszych od prognoz danych z
amerykańskiego rynku pracy - wskazali analitycy. Ok. godz. 17 euro kosztowało 4,16 zł, a dolar 3,04
zł. W piątek w ciągu dnia euro wyceniano na 4,17 zł, a dolara na 3,07 zł.

bEEeMWUR

W piątek polska waluta zyskała na wartości po gorszych od prognoz danych z amerykańskiego rynku pracy - wskazali analitycy. Ok. godz. 17 euro kosztowało 4,16 zł, a dolar 3,04 zł. W piątek w ciągu dnia euro wyceniano na 4,17 zł, a dolara na 3,07 zł.

"Dane z amerykańskiego rynku pracy umocniły dzisiaj złotego o około jeden grosz wobec euro. To dało pozytywny impuls polskiej walucie" - powiedział PAP diler walutowy z Banku BPH Marek Cherubin.

"Rynki w jakimś stopniu odbierają dane jako sygnał odroczenia dalszego ograniczania luzowania ilościowego. Inwestorzy oczekują, że kapitał będzie nadal płynął" - dodał.

bEEeMWUT

Analityk Raiffeisen Polbank Dorota Strauch wyraziła podobną opinię. "Złoty pod koniec piątkowej sesji umocnił się po zaskakujących danych z amerykańskiego rynku pracy" - mówiła PAP Strauch.

Dodała, że gdyby opublikowane dane zaskoczyły pozytywnie, złoty zachowałby się inaczej. Także w jej opinii słabsze od prognoz dane z USA wskazują, że w styczniu może nie dojść do kolejnego ograniczenia programu QE3, czyli skupy aktywów z rynku przez Rezerwę federalną. "Teraz mogą wzrosnąć oczekiwania, że ograniczenie programu będzie mniejsze lub będzie on utrzymany na obecnym poziomie" - wskazała.

Strauch powiedziała, że w przyszłym tygodniu na zachowanie złotego wpływ będą miały napływające informacje z zagranicy, m.in. z USA. "Będziemy patrzeć głównie na USA, gdzie zostaną podane dane m.in. o sprzedaży detalicznej, czy przemówienie szefa Fed. Myślę, że po piątkowych danych rynek będzie to z uwagą obserwował" - stwierdziła analityczka.

Departament Pracy podał w piątek, że w USA w grudniu nastąpił wzrost miejsc pracy o 74 tys. (prognozy 197 tys.), a stopa bezrobocia ukształtowała się na poziomie 6,7 proc. (prognozy 7,0 proc.). (PAP)

bEEeMWUZ

rbk/ bg/ pad/

bEEeMWVu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)