Notowania

i wojna światowa
28.02.2011 11:45

Zmarł ostatni weteran. Miał 110 lat

Frank Buckles był uważany za ostatniego weterana I Wojny Światowej w USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Library of Congress)

W Stanach Zjednoczonych w wieku 110 lat zmarł Frank Buckles uważany za ostatniego żyjącego amerykańskiego weterana pierwszej wojny światowej - podały w poniedziałek miejscowe media.

Dziennik _ Washington Post _, powołując się na jego córkę, napisał, że Buckles zmarł w niedzielę na swojej farmie w Wirginii Zachodniej.

Urodzony w stanie Missouri Buckles, który 1 lutego obchodził 110. urodziny, podał fałszywe informacje na temat swojego wieku i wstąpił do armii, mając 16 lat. Był jednym z 5 mln Amerykanów walczących w latach 1917 i 1918 w pierwszej wojnie światowej.

_ - Wiedziałem, że któregoś dnia będzie tylko jeden żyjący. Nie sądziłem, że będę to ja _ - mawiał w ostatnich latach weteran.

W czasie wojny Buckles był kierowcą ambulansu. W 1941 roku, pracując już jako cywil w Manili, został pojmany przez Japończyków i był przetrzymywany przez 38 miesięcy jako jeniec wojenny.

Według _ Washington Post _ po jego śmierci spośród około 65 mln ludzi, którzy służyli w wojsku i służbach pomocniczych w latach 1914-1918, żyje prawdopodobniej jeszcze tylko 109-letni Australijczyk i 110-letnia Brytyjka.

Czytaj w Money.pl

Tagi: i wojna światowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz