Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmarła kolejna osoba zakażona A(H1N1)

0
Podziel się

22-letni mężczyzna zmarł w w nocy z niedzieli na poniedziałek w szpitalu w Człuchowie.

Zmarła kolejna osoba zakażona A(H1N1)
(PAP/EPA)
bDzrgOSZ

Zmarł 22-letni mężczyzna, u którego potwierdzono obecność wirusa A/H1N1 - informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Jak powiedział PAP Tomasz Misztal z GIS, wirus A(H1N1) nie był bezpośrednią przyczyną śmierci, gdyż mężczyzna chorował na zapalenie płuc i był obciążony genetycznie.

W sobotę badania laboratoryjne potwierdziły obecność wirusa w jego organizmie.Grzegorz Andrzejewski, lekarz koordynator z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, poinformował, że mężczyzna zmarł minionej nocy.

bDzrgOTb

POSŁUCHAJ DOKTORA ANDRZEJEWSKIEGO:

Obecnie w pomorskich szpitalach jest pięć osób zakażonych wirusem nowej grypy, których lekarze określają stan jako ciężki. Są to: mężczyzna po przeszczepie nerki, który jest leczony w Klinice Nefrologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, pacjent szpitala w Starogardzie Gdańskim, 20-letnia kobieta w bliżniaczej ciąży, która leży w szpitalu wojewódzkim w Gdańsku oraz dwaj pacjenci w szpitalu w Słupsku.

To szósta zmarła osoba zakażona A(H1N1). Do tej pory na terenie Polski potwierdzono około 580 przypadków nowej grypy.

Epidemia A(H1N1) w raportach Money.pl
*Przychodnie przetrwają epidemię, ale kosztem pacjentów * Epidemia grypy A(H1N1) nie dobije finansowo przychodni. Zapłacą za to chorzy, którzy nie dostaną się do lekarza.
*NFZ nie refunduje leków przeciwko grypie * Gdyby w Polsce na grypę zachorowało tyle samo osób co na Ukrainie, na zakup leków musielibyśmy wydać 30 mln złotych. I to z własnych kieszeni, bo medykamenty te nie są refundowane. Rząd na zakup szczepionek przeciw wirusowi A/H1N1 będzie musiał wydać co najmniej 111 mln złotych.
*Koszty grypy? Resort zdrowia ich nie zna! * W ubiegłym roku na szczepienia przeciwko grypie Polacy wydali około 100 mln złotych. Epidemia może nas kosztować ponad dziewięćdziesiąt razy więcej - szacuje Money.pl.
bDzrgOTh

ZOBACZ TAKŻE:

bDzrgOTC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)