Notowania

śmierć prezydenta
15.04.2010 16:05

Zmiany w komunikacji miejskiej w Warszawie

W sobotę komunikacja miejska będzie bezpłatna. W centrum część ulic będzie zamknięta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kiclaw/stock.xchng)

*Więcej autobusów i tramwajów, częstsze kursy metra - to zmiany w komunikacji miejskiej w związku z uroczystościami, planowanymi w sobotę na pl. Piłsudskiego. *

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała w czwartek, że komunikacja miejska w sobotę, czyli w dniu uroczystości żałobnych na Placu Piłsudskiego, będzie bezpłatna. Musi jeszcze zgodzić się na to rada miasta, ale jest to w tym wypadku raczej jedynie formalność.

Gronkiewicz-Waltz zwróciła się z apelem o korzystanie ze środków komunikacji miejskiej i pozostawienie prywatnych samochodów w domu.

Dojazd w okolice Placu Piłsudskiego będzie możliwy tylko środkami komunikacji miejskiej, z Dworca Centralnego najlepiej będzie dojść pieszo. Dla ułatwienia dojazdu część linii tramwajowych i autobusowych będzie obsługiwana przez większą liczbę pojazdów.

Częściej będzie kursować także metro, w godz. od 6 do 12 i od 14 do 20 pociągi będą jeździły co trzy minuty. Do centrum miasta będzie można dojechać także koleją. Pociągi SKM będą kursować według rozkładu jazdy z dnia roboczego. W sobotę czynne będą wszystkie parkingi, działające w systemie parkuj i jedź.

Miasto prowadzi rozmowy z administratorami największych centrów handlowych na terenie miasta, by także one udostępniły swoje miejsca parkingowe.

Jak powiedział dyrektor zarządu transportu miejskiego Leszek Ruta, autobusy mogą być kierowane na parkingi oddalone od centrum miasta; np. na węzeł komunikacyjny na Młocinach i na teren wyścigów konnych; ich pasażerowie dojadą na uroczystości komunikacją miejską.

Jak dodał, _ ścisłe centrum miasta należy potraktować w tym czasie jako rejon komunikacji pieszej _.

Niemożliwy będzie przejazd od ul. Mazowieckiej do ul. Moliera. Zamknięta będzie także ul. Królewska - od skrzyżowania z ul. Marszałkowską do skrzyżowania z Krakowskim Przedmieściem - oraz odcinek ul. Mazowieckiej między ulicami Traugutta a Królewską. Możliwy będzie przejazd przy Teatrze Wielkim - ulicami Wierzbową i Moliera.

W nocy z czwartku na piątek całkowicie zamknięta zostanie ul. Senatorska na odcinku od ul. Miodowej do pl. Bankowego. W obszarze ulic Świętokrzyska-Marszałkowska-Trasa W-Z-Browarna-Topiel-Tamka obowiązywać będzie zakaz parkowania.

Kolejne ograniczenia wprowadzone zostaną w nocy z piątku na sobotę.

Wówczas wyłączony z ruchu zostanie obszar zamknięty ulicami: Al. Jerozolimskie-Jana Pawła II-Trasa W-Z-Wisłostrada.

Największe ograniczenia ruchu obowiązywać będą w sobotę - dotyczyć będą obszaru zamkniętego ulicami: Al. Jerozolimskie-Jana Pawła II-Trasa W-Z-Wisłostrada.

Od północy zamknięte dla samochodów osobowych będą ulice: Marszałkowska (od Al. Jerozolimskich do al. Solidarności), Świętokrzyska i Tamka (od ul. Kruczkowskiego do ronda ONZ), Królewska (od pl. Grzybowskiego do ul. Marszałkowskiej) i Emilii Plater.

Ponadto zamknięte zostaną: Trasa W-Z przed uroczystościami na odcinku Wisłostrada - al. Jana Pawła II, a po nich - od Dworca Wileńskiego do al. Jana Pawła II); ulice Szpitalna, Zgoda i Mazowiecka; krótki odcinek ul. Kruczej (na północ od Al. Jerozolimskich) oraz przecznice na wschód od Jana Pawła II - od ronda ONZ do al. Solidarności).

W sobotę utrudnione będzie także poruszanie się komunikacją miejską w tym rejonie. Na odcinku między ul. Stawki a pl. Zbawiciela wyłączona dla transportu zbiorowego zostanie ulica Marszałkowska. Tramwaje ul. Marszałkowską nie będą jeździć od początku kursowania, a autobusy zostaną wycofane ok. godz. 12. Objazdy zostaną poprowadzone przez Jana Pawła II.
Al. Jerozolimskie będą zamykane dla komunikacji miejskiej okresowo - na czas przejazdu zagranicznych delegacji przez Krakowskie Przedmieście. To samo dotyczy ul. Świętokrzyskiej. Po uroczystościach, podczas dłuższego zamknięcia tych ulic, objazd prowadzić będzie przez ulice E. Plater i Al. Jerozolimskie.

Na Trasie W-Z ruch tramwajowy zostanie wyłączony w południe, ale już od rana nieczynne będą przystanki przy Starym Mieście. Autobusy znikną z Trasy W-Z w chwili zakończenia uroczystości na pl. Piłsudskiego.

W sobotę autobusy nie będą też kursować ulicami Senatorską i Królewską.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Przez weekend nie będą jeździć ciężarówki ]( http://news.money.pl/artykul/przez;weekend;nie;beda;jezdzic;ciezarowki,129,0,610177.html )
Tagi: śmierć prezydenta, Warszawa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz