Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Znicze przed Ścianą Straceń w byłym obozie Auschwitz

0
Podziel się:

Znicze zapłonęły przed Ścianą Straceń w byłym niemieckim obozie Auschwitz w
Dniu Wszystkich Świętych. Członkowie Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem i mieszkańcy miasta oddali
w ten sposób hołd ofiarom.

bEsvhgXp

Znicze zapłonęły przed Ścianą Straceń w byłym niemieckim obozie Auschwitz w Dniu Wszystkich Świętych. Członkowie Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem i mieszkańcy miasta oddali w ten sposób hołd ofiarom.

Przed Ścianą Straceń na dziedzińcu Bloku 11 Niemcy w czasie działania obozu rozstrzelali wiele tysięcy osób, głównie Polaków.

Płonące znicze stanęły także przy zbiorowej mogile więźniów, w której spoczywa blisko 500 osób uśmierconych przez Niemców w ostatnich dniach istnienia obozu lub zmarłych tuż po wyzwoleniu. Znajduje się ona przy byłym obozie macierzystym Auschwitz I.

bEsvhgXr

W Dzień Zaduszny przy Bloku 11 odprawiona zostanie msza św. w intencji zgładzonych. W niedzielę ofiary niemieckich obozów, sowieckich gułagów i wszystkich systemów totalitarnych będą wspominali wierni podczas Drogi Krzyżowej, która przejdzie po byłym obozie Auschwitz II-Birkenau.

Towarzystwo Opieki nad Oświęcimiem grupuje byłych więźniów Auschwitz, ich dzieci oraz nauczycieli i wychowawców. Zrzesza kilka tysięcy członków w całej Polsce. Jego celem jest przekazywanie pamięci o Auschwitz kolejnym pokoleniom. (PAP)

szf/ mhr/

bEsvhgXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)