Notowania

pociąg
03.01.2011 11:20

Znów horror w pociągach. Kolej się tłumaczy

W podróż wybrało się kilkakrotnie pasażerów więcej niż normalnie - poinformowali kolejarze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Markanja/iStockphoto)

Tłok i ścisk panował w pociągach podczas fali powrotów ze świąteczno-sylwestrowych wyjazdów - do niektórych składów pasażerowie wsiadali przez okna. W podróż wybrało się kilkakrotnie pasażerów więcej niż normalnie - poinformowali dziś kolejarze.

Przewoźnicy kolejowi uruchomili na okres świąt i Nowego Roku dodatkowe połączenia, jednak okazało się, że w pociągach i tak było ciasno. _ - Wczoraj skumulowały się powroty ze świąt. W podróż wybrało się kilka razy więcej osób, niż zwykle _ - powiedziała PAP rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska.

Wyjaśniła, że przewoźnik uruchomił na czas powrotów dodatkowe pociągi, w tym dwa z Zakopanego, szczególnie popularnego wśród podróżnych. - _ W miarę możliwości taborowych pociągi były też zestawione z większej ilości wagonów niż zwykle _ - dodała.

Każdy sposób dobry, by dostać się do pociągu:

[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t127588.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przeprosiny;nie;wystarczyly;prezes;pkp;polecial,157,0,745373.html) Przeprosiny nie wystarczyły, prezes PKP poleciał

Poza tłokiem, pasażerowie musieli się także liczyć z opóźnieniami, sięgającymi od kilkunastu minut do ponad godziny. Opóźnione były m.in. pociągi z Przemyśla do Zielonej Góry, z Wrocławia do Białegostoku, czy z Amsterdamu do Warszawy.

W niedzielę wieczorem premier Donald Tusk zapowiedział, że liczy, iż wiosną wiceminister infrastruktury Andrzej Massel przedstawi propozycję _ całościowych, ale nie rewolucyjnych _ zmian na kolei.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t92239.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/powazne;utrudnienia;w;ruchu;pociagow,237,0,746477.html) Poważne utrudnienia w ruchu pociągów Powrót z sylwestra może się dziś okazać nie lada problemem. Na torach zalega śnieg.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t126452.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;moga;sie;dogadac;pociagi;znowu;stana,211,0,745427.html) Nie mogą się dogadać. Pociągi znowu staną? Fiaskiem zakończyły się rozmowy między spółkami kolejowymi w sprawie długów.
Tagi: pociąg, wiadomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz