Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Znów starcia w Grecji. Gaz łzawiący, granaty hukowe

0
Podziel się:

Policja rozproszyła demonstracje strażaków w centrum Aten.

Znów starcia w Grecji. Gaz łzawiący, granaty hukowe
(solidnet_photos/CC/Flickr)

Grecka policja użyła gazu łzawiącego i granatów hukowych, by rozproszyć setki strażaków protestujących przed parlamentem w związku z dotkliwym kryzysem finansowym, w jakim znalazł się ten kraj.

Starcia w centrum Aten to najnowsze z serii protestów pracowników sektora publicznego zatrudnionych na umowy czasowe, którym grozi zwolnienie w ramach realizacji planów greckich władz.

W związku z kryzysem zadłużenia w Grecji Unia Europejska i Międzynarodowy Fundusz Walutowy w maju udzieliły temu krajowi pomocy finansowej wartej w sumie 130 mld euro.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t100297.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/greccy;kolejarze;protestuja;przeciwko;prywatyzacji,130,0,698754.html) Greccy kolejarze protestują przeciwko prywatyzacji

W zamian rząd zobowiązał się wprowadzić zdecydowane oszczędności, przewidujące m.in. wstrzymanie zatrudniania nowych pracowników w sektorze publicznym oraz nieodnawianie umów z pracownikami zatrudnionymi czasowo.

W ubiegłym miesiącu z policją starli się pracownicy ministerstwa kultury zatrudnieni na umowy czasowe, którzy wcześniej zablokowali wejście na Akropol.

Strażacy od ponad tygodnia obozowali w namiotach rozstawionych na placu naprzeciw parlamentu. Związkowcy skarżą się, że grozi im bezrobocie, pomimo poważnych braków kadrowych w brygadach.

Grecki rząd obiecuje, że zrobi wszystko co w jego mocy, by w przyszłym roku odnowić kontrakty strażaków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t74945.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejny;strajk;generalny;sparalizuje;grecje,232,0,641000.html) Kolejny strajk generalny sparaliżuje Grecję Związkowcy protestują przeciwko reformie systemu emerytalnego i oszczędnościom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t99702.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/grecy;znow;strajkuja;przeciwko;oszczednosciom,77,0,638029.html) Grecy znów strajkują przeciwko oszczędnościom Kolejny strajk generalny spowodował paraliż transportu publicznego i służby zdrowia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t97591.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejna;fala;strajkow;paralizuje;grecje,124,0,648316.html) Kolejna fala strajków paraliżuję Grecję Protest kontrolerów lotniczych utrudnił ruch na lotnisku w Atenach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)