Notowania

wiadomości
11.03.2014 12:59

Zwarcie przypuszczalną przyczyną tragicznego pożaru w Katowicach

# dochodzą informacje z prokuratury, m.in. nt. przyczyny pożaru #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą informacje z prokuratury, m.in. nt. przyczyny pożaru #

11.03. Katowice (PAP) - Zwarcie w nielegalnej instalacji elektrycznej było przypuszczalną przyczyną tragicznego pożaru altany w Katowicach, w którym w nocy z poniedziałku na wtorek zginęły cztery osoby - wynika ze wstępnej opinii biegłego z zakresu pożarnictwa.

Wszystko wskazuje na to, że ofiary to bezdomni, nocujący w altanie.

Śledztwo w sprawie pożaru poprowadzi Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe. Zastępca szefa tej jednostki Bogusława Szczepanek-Siejka powiedziała PAP, że na razie nic nie wskazuje na to, by ktoś celowo doprowadził do tej tragedii.

"Według biegłego, który był na miejscu, do pożaru doszło najprawdopodobniej na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej. Ktoś nielegalnie doprowadził prąd do altany i popełnił jakiś błąd w tej instalacji. To na razie wstępne ustalenia, pewność będziemy mieli po uzyskaniu ostatecznej opinii" - zaznaczyła prok. Szczepanek-Siejka.

Wszystko wskazuje na to, że ofiary to bezdomni, którzy w sezonie zimowym korzystali z altany na terenie ogródków działkowych. Ich tożsamość nie jest na razie znana. Jak wcześniej informowała policja, ofiary to prawdopodobnie kobieta i trzej mężczyźni. Będzie to pewne po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Jak powiedział PAP rzecznik katowickiej policji Jacek Pytel, pożar zauważył przejeżdżający w okolicy taksówkarz, który powiadomił dyspozytorkę. Przybyli na miejsce strażacy ugasili ogień i znaleźli ciała czterech osób.

Jedna kobieta, która była w altanie, przeżyła; trafiła do szpitala. Jak poinformowano PAP w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach, poszkodowana została zaopatrzona w izbie przyjęć, nie było konieczności hospitalizacji.(PAP)

kon/ lun/ malk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz