Notowania

historia
01.08.2010 20:13

"Zwyczajna historia" nagrodzona Grand Prix Era Nowe Horyzonty

"Zwyczajna historia" - film tajlandzkiej reżyserki Anochy Suwichakornpong otrzymał w niedzielę Grand Prix w międzynarodowym konkursie Nowe Horyzonty.

Podziel się
Dodaj komentarz

*"Zwyczajna historia" - film tajlandzkiej reżyserki Anochy Suwichakornpong otrzymał w niedzielę Grand Prix w międzynarodowym konkursie Nowe Horyzonty. *

Uroczystą galą, na której reżyserka osobiście odebrała nagrodę, zakończył się we Wrocławiu 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty.

W konkursie Nowe Filmy Polskie międzynarodowe jury przyznało Przemysławowi Wojcieszkowi za film "Made in Poland" Wrocławską Nagrodę Filmową, natomiast za debiut nagrodzono Adama Sikorę za film "Ewa".

W tym roku po raz drugi w ramach festiwalu odbył się międzynarodowy konkurs Filmy o Sztuce. Startowało w nim 12 pełnometrażowych, autorskich dokumentów, zainspirowanych różnymi dziedzinami i kierunkami w sztuce dawnej i współczesnej. Zwyciężył francuski obraz "I tak nie zależy nam na muzyce" w reżyserii Cedrica Dupire'a i Gasparda Kuentza.

W ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty pokazano ponad 500 filmów z 50 krajów. Z tego przeszło 140 miało podczas imprezy swoje polskie premiery. (PAP)

pdo/ bos/

Tagi: historia, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz