Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zygmunt Broniarek nie żyje. Miał 87 lat

0
Podziel się:

Dziennikarz i publicysta, autor kilkunastu książek, były korespondent
"Trybuny Ludu" i felietonista "Trybuny" miał 87 lat.

Zygmunt Broniarek nie żyje. Miał 87 lat
(PAP/ Andrzej Rybczyński)

Dziennikarz i publicysta, autor kilkunastu książek, były korespondent _ Trybuny Ludu _ i felietonista _ Trybuny _ Zbigniew Broniarek zmarł dziś nad ranem w Warszawie. Miał 87 lat.

Informację o śmierci Broniarka potwierdził rzecznik prasowy Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie płk dr Piotr Dąbrowiecki. Dodał, że redaktor był leczony w tym szpitalu od około tygodnia.

Zygmunt Broniarek urodził się w 1925 roku na warszawskiej Pradze. Studiował ekonomię na SGH. Dziennikarzem został w 1944 r. Po wyzwoleniu stolicy zaczął pracować w _ Życiu Warszawy _. Od 1950 r. w _ Rzeczpospolitej _ był redaktorem działu zagranicznego, później przeszedł do _ Trybuny Ludu _.

Z ramienia tej redakcji był korespondentem w USA, Ameryce Łacińskiej, Azji, Paryżu i Sztokholmie. W latach 80. był członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy PRL (powołanego po rozwiązaniu przez władze stanu wojennego SDP). Po 1989 r. był publicystą _ Trybuny _.

Broniarek w 1975 r. otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. W latach 80. dostawał liczne nagrody dziennikarskie m.in. nagrodę główną SDP, Złoty Ekran i Wiktora. W 2002 r. prezydent Aleksander Kwaśniewski _ za wybitne zasługi w pracy dziennikarskiej i osiągnięcia w działalności publicystycznej _ przyznał mu Krzyż Komandorski z Gwiazdą OOP.

Napisał kilkanaście książek, w tym _ Kulisy polityki _ i _ Broniarek uczy języków - 365 dni z angielskim _.

Czytaj więcej o klimatach PRL
Syrena wraca! Odbudują naszego roadstera Producent Żołądkowej Gorzkiej i grupa rekonstruktorów pracują nad odtworzeniem najpiękniejszego samochodu zza żelaznej kurtyny - legendarnej Syreny Sport. Replika będzie gotowa pod koniec roku.
W Muzeum PRL będzie stadion i bar dla kibiców Rekonstrukcję piłkarskiego stadionu, bar dla kibiców jak z filmu "Piłkarski poker", a także piłkę oraz buty z lat 40. ubiegłego wieku będą mogli zobaczyć już w maju zwiedzający wystawę "Do przerwy 0:1. Piłka nożna w PRL".
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)