Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KBB
|

Bank Pekao, Santander, ING, ale też Alior i Millennium. Prawdziwy weekend problemów w bankach

8
Podziel się:

Aż 8 banków zapowiedziało na ten weekend prace serwisowe i przerwy w działaniu usług. Nie będą działać serwisy transakcyjne, karty, aplikacje mobilne. Sprawdź, co i gdzie nie będzie działać.

Bank Pekao, Santander, ING, ale też Alior i Millennium. Prawdziwy weekend problemów w bankach
Biedronka sklep zakupy bankomat (money.pl, Rafał Parczewski)

Problemy z dostępnością usług będą głównie z soboty na niedzielę - informują banki. Wszystkie podkreślają, że płatności zwykłymi kartami i wypłaty z bankomatów będą realizowane bez przeszkód. Lepiej jednak nie używać kart debetowych - mogą nie działać.

Na najbliższą noc prace serwisowe zaplanowało kilka banków. W godz. 3:05 - 3:15 nie będą dostępne aplikacje i karty debetowe Pekao. W tym banku również z niedzieli na poniedziałek (1:00 – 1:30) będzie przerwa w wypłacaniu pieniędzy z bankomatów własnych banku, korzystaniu z kart debetowych i aplikacji PeoPay.

Z soboty na niedzielę (od północy do 6 rano) nie będzie działać również bankowość internetowa i mobilna w Santanderze. Klienci tego banku nie będą też mieć możliwości korzystania z Blika, Przelewów24 i kilku innych usług.

Zobacz także: Jesteś singlem? Rząd ma dla ciebie niewiele. Minister: Tak to jest

Tę samą noc na prace nad swoim serwisem zarezerwowali informatycy ING Banku Śląskiego. Od północy do 5:30 nie będzie działać kilka usług w bankowości internetowej.

Bardzo podobne problemu dotkną klientów Banku Millennium. Przerwa w działalności wielu funkcjonalności serwisu internetowego (wraz z możliwością płacenia w internecie) potrwają od północy do 6 rano.

W Alior Banku przez 9 godzin (od 23:00 w sobotę do 8:00 rano w niedzielę) nie będzie działała bankowość internetowa i mobilna. Jeszcze dłużej potrwają prace w Credit Agricole – zaczną się również o 23:00, ale skończą w niedzielę o 10:00.

Inną strategię przyjął BOŚ Bank. Prace zaczęły się w piątek wieczorem i mają potrwać do godz. 18:00 w sobotę. Przez ten czas trzeba sobie radzić bez systemów transakcyjnych. Podobnie jest w Banku Pocztowym - tu utrudnienia mogą potrwać maksymalnie do godz. 14:00 w sobotę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Bartek
2 lata temu
Każdy rozsądny człowiek ma zabezpieczoną gotówkę do obrotu.
lubudubu
2 lata temu
Banki w pis kartonowym państwie schodzą na psy , wręcz ścigają się z pis o palmę konowalstwa
robson7721
2 lata temu
piniondze trzymac w domu !!!!!!!!!!
wde
2 lata temu
Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem tych akcjonariuszy ale też klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę i niestety czasem po prostu nieumiejętność liczenia. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.
pik
2 lata temu
co tydzień przerwy serwisowe a przed plandemią tego nie było. Co oni tak naprawdę kombinują