Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koronawirus w Polsce. "Rząd musi wprowadzić kosztowny program działań osłonowych"

395
Podziel się:

Epidemia koronawirusa uderza w gospodarkę oraz przedsiębiorców. Rząd i NBP wprowadzają specjalne programy, które ograniczą skutki epidemii.

Rząd i NBP wprowadzają specjalne programy.
Rząd i NBP wprowadzają specjalne programy. (East News, Jakub Kaminski/East News)
bFdUatVN

Rząd musi wprowadzić kosztowny program działań osłonowych dla pracowników i firm, którego szczegóły poznamy oby jutro. Do jego sfinansowania musi wyemitować obligacje skarbowe na ponad 75 mld zł - piszą ekonomiści ING.

Jak podkreślają, jedynym możliwym nabywcą tych obligacji są krajowe banki. Te jednak są z kolei obciążone kosztami "wakacji" kredytowych oraz koniecznością podtrzymywania kredytu dla przedsiębiorstw.

bFdUatVP

"Bez wsparcia NBP nie byłyby one w stanie wykupić emitowanego przez Ministerstwo Finansów długu NBP (RPP) musi więc zapewnić tanie finansowanie dla banków (obniżka stóp i kredyt wekslowy) oraz zacząć skupować od nich obligacje skarbowe (co dzisiaj zrobił). Umożliwi w ten sposób bankom kontynuację akcji kredytowej. KNF powinien pomóc obniżając wymogi kapitałowe" - pisze ING Economics Poland.

Zdaniem ekspetów ING "ostatnim elementem układanki jest Bank Gospodarstwa Krajowego". Ten z kolei, powinien zacząć udzielać gwarancji dla kredytów udzielanych przedsiębiorstwom niefinansowym. "W ten sposób zdejmie koszty ryzyka z bilansów banków komercyjnych" - wskazują ekonomiści.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bFdUatVV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bFdUatWq
KOMENTARZE
(395)
Rom
2 lata temu
Ale jad w tych komentarzach skonczycie jak Lis jad was zabija co za klauny
marc
2 lata temu
Wczoraj p. Glapiński, przemówił w telewizorni: "pieniędzy mamy niezliczoną ilość"! Wystarczy poczekać na... mannę z nieba.
sly
2 lata temu
Jest sukces rządu dogoniliśmy Niemcy cenami mięsa wyborcy pis-u powinni docenić starania rządu
bFdUatWr
UWAGA! USUWAJ...
2 lata temu
Natychmiast nakazać lichwiarzom zawieszenia spłat rat/ chwilówek na minimum rok! Banki zawieszają spłaty rat na 3-6 m-cy, ale w bankach dostajesz kredyt na umowę o pracę (pełne świadczenia, urlop, zabezpieczenie) i spłacasz z 10 tys. średnio 13 tys.! LICHWA pożycza bezrobotnym! którzy są bez wyjścia i tym na śmieciówkach (nie pracujesz=nie masz nic, nie masz lekarza, urlopu, zabezpieczenia, 8 h pracy, spokoju, zdrowia itd.) a masz z 10 tys. oddać 22 tys.! z 7 tys. oddać 15 tys. itd. a za dzień opóźnienia sto tel./ sms/ @ od pseudo windykacyjnych firm, gdzie po wpisaniu nr w necie setki kom. o ich przestępczej działalności! Tacy ludzie też CZEKAJĄ NA POMOC! NA LIKWIDACJĘ LICHWY OD 2016 R! Nie mają już sił, zdrowia......... :( proszę o kom. tylko osoby zorientowane, ktoś, kto jeździ mercedesem ( marka przypadkowa) nie zna realnego życia
yan.nick
2 lata temu
Rząd nie zmierza "gdzie", tylko "dokąd". Jak są takie błędy, nit nie chce się dalej czytać. A tak do ad remu: rząd nie zmierza donikąd, rząd nie ma pomysłu, dokąd można by zmierzać.
...
Następna strona