Notowania

Kredyt hipoteczny bez odsetek. Ten bank właśnie go wprowadził

Duński Nordea Bank poinformował, że zaoferuje swoim rodzimym klientom 20-letni kredyt hipoteczny, od którego nie będzie pobierał oprocentowania. To pierwszy w historii tego kraju kredyt bez odsetek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Nordea Bank oferuje klientom w Danii 20-letni kredyt hipoteczny bez odsetek

- Pożyczanie nigdy nie było tańsze - powiedziała Bloombergowi Lise Nytoft Bergmann, szefowa działu analiz w Nordea Banku.

I ma rację. W Danii jeszcze nigdy banki nie decydowały się na to, by de facto przestać zarabiać na kredytach. Wcześniej Nordea poinformowała, że oprocentowanie 30-letnich hipotek wynosi 0,5 proc. w skali roku.

Ten sam bank rozważa również wprowadzenie możliwości kredytu z ujemnymi stopami procentowymi, co oznaczałoby w praktyce, że to bank dopłacałby klientowi do kredytu.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Po co takie decyzje? - Mamy nadzieję, że to wpłynie na wzrost cen nieruchomości - powiedziała Lise Nytoft Bergmann.

Do dentysty na Ukrainę. Polacy wybierają zagranicę, bo tam jest taniej

Ekspertka jednak podkreśla, że taka sytuacja jest dla rynku "trochę przerażająca". - To jednak zaskakujące, że są inwestorzy, którzy są w stanie pożyczyć innym pieniądze na 30 lat, zarabiając na tym ledwie 0,5 proc. - powiedziała Bergmann.

Do dentysty na Ukrainę. Polacy wybierają zagranicę, bo tam jest taniej

- To tylko pokazuje, jak źle inwestorzy oceniają obecną sytuację na rynkach finansowych - stwierdziła analityczka Nordea Banku. - I nie spodziewają się, żeby ta w najbliższym czasie się poprawiła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bankowość, dania, banki, stopy procentowe, kredyty, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-08-2019

HankaW tym że nieruchomości spadną na łeb na szyję a spłacać będzie trzeba różnice pomiędzy wartością udzielonego kredytu a niższą wartością kredytowanej … Czytaj całość

08-08-2019

HankaDziwne że Nordea w Polsce udzieliła najwięcej toksycznych walutowych kredytów a nastepnie zmyła się z worami kasy...

08-08-2019

KeyTak sie wspiera swoich! Uczmy sie

Rozwiń komentarze (27)