Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|

mBank wspiera Strajk kobiet. "Kobieta powinna mieć wybór"

105
Podziel się

"Wspieramy" - napisał mBank na Twitterze i okrasił post grafiką popierającą środowe protesty kobiet. - mBank jest marką, która wspiera kobiety i ich prawa. Nie mówimy, jak decydować. Mówimy: kobieta powinna mieć wybór - mówi money.pl rzecznik prasowy banku Krzysztof Olszewski.

mBank wspiera Strajk kobiet. "Kobieta powinna mieć wybór"
mBank wspiera Strajk kobiet. (Flickr, Materiały prasowe, kolaż: money.pl)
bDosPXCd

Na udostępnionym przez bank filmiku przelatują szybko zdjęcia osób umieszczonych w czerwonej ramce z błyskawicą Strajku kobiet. Filmik kończy się napisem "wspieramy".

Rzecznik prasowy banku Krzysztof Olszewski wyjaśnił money.pl, że na filmiku wystąpili pracownicy mBanku, którzy rzeczywiście wspierają protesty.

bDosPXCf

- Jak powstała post i grafika? Zaprosiliśmy tych pracowników, którzy zamierzali protestować i chcieli wyrazić wsparcie dla kobiet, aby przesyłali swoje zdjęcia – dobrowolnie. Była to oddolna inicjatywa. Tak powstał kolaż z wizerunkami tych z nas, którzy chcieli zabrać głos - tłumaczy rzecznik.

- Podobnie jak w społeczeństwie, tak i w naszym banku mamy i klientów, i pracowników o różnych poglądach. I to jest OK! - dodaje.

Olszewski wyjaśnił również, że do strajków dołączyła część pracowników mBanku. Mogli to zrobić dzięki skorzystaniu z urlopu lub też z dodatkowego dnia wolnego.

bDosPXCl

- Zadbaliśmy przy tym o to, żeby bank działał standardowo. Dlatego nasze serwisy i placówki są dziś jak zwykle do dyspozycji klientów - zapewnia rzecznik.

Zapytaliśmy również, czy firma nie obawia się reakcji klientów? Pod postem na Twitterze pojawiły się negatywne komentarze części użytkowników. Niektórzy nawet zadeklarowali, że zamkną w mBanku swoje konta.

- Niektórzy dziennikarze i użytkownicy pytają, czy to oznacza, że popieramy niektóre incydenty na polskich ulicach. Czy marki, które wsparły postulaty ruchu Black Lives Matter, pytano, czy wspierają zamieszki na ulicach amerykańskich miast? - pyta ironicznie Krzysztof Olszewski.

bDosPXCm

mBank od dawna wspiera organizacje pozarządowe. W 2017 roku bank ten został partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, kiedy to ze współpracy z WOŚP zrezygnował bank Pekao.

Zobacz także: Zobacz: Kwarantanna? Możliwy zasiłek. Prezes ZUS wyjaśnia
bDosPXCG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(105)
pytam
miesiąc temu
Który bank wesprze dziecko, które chce żyć?
niemcy kazali
miesiąc temu
niemcy kazali..
LoRd
miesiąc temu
mialem w tym banku konto przez 13 lat. mialem bo w obecnej sytuacji rezygnuje i przenosze sie do jakiegos polskiego banku.
bDosPXCH
tttt
miesiąc temu
Ten bank przemawia w interesie niemców.
JKS
miesiąc temu
Brawo mBank
...
Następna strona