Trwa ładowanie...
bEEteNxh
Notowania
Przejdź na

Podatek bankowy do zniesienia? "To pomoże całej gospodarce"

Podatek bankowy zostanie zmieniony, a nawet zniesiony, by przytrzymać zagraniczne banki w Polsce? - Należy wykorzystać potencjał, który jest w sektorze bankowym. Jeśli na przykład znieślibyśmy podatek bankowy do kredytów udzielanych od początku pandemii, wtedy moglibyśmy oczekiwać większej aktywności kredytowej. Tego nie mamy, dlatego uważamy, że zniesienie podatku bankowego mogłoby towarzyszyć na przykład akcji kredytowej kierowanej na ochronę środowiska naturalnego, na unowocześnienie energetyki - to jest przecież nam wszystkim potrzebne - powiedział w programie "Money. To się liczy" Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich. - Te działania spowodowałyby uaktywnienie sektora bankowego, bo my - jako banki - odpowiadamy za ok. 3/4 kredytowania polskiej gospodarki. Rynek kapitałowy nie odgrywa takiej roli, firmy z tego sektora czy ubezpieczeniowe nie finansują polskiej gospodarki. O ile sektor bankowy będzie w stanie dynamicznie rozwijać akcję...

rozwiń
0
0
60
Podziel się
Komentarze (60)
zobacz więcej komentarzy (60)
bEEteNxt
KOMENTARZE
(60)
ZK590
rok temu
DLACZEGO dobroduszne PIS nie zlikwidowało podatki Belki, nie przywróciło 22% VAT, nie ucywilizowało kwoty wolnej od podatku, nie odchudziło administracji, nie zredukowało przywilejów ?
ZK590
rok temu
Podstawową stawkę VAT wywindowali na 22% TYMCZASOWO na okres kryzysu gospodarczego. W 2012 roku TYMCZASOWO podwyższyli stawkę VAT na okres kryzysu. Stawki coraz wyższe a kryzys permanentny. Czekamy na kolejne podwyżki, wszak +++++, przywileje, administracja pożrą każdą kwotę.
smiechuwarte
rok temu
Podatek od Emerytur zniescie niech ludzie drugi raz od tych samych pieniedzy nie płaca,pomijajac juz to ze te emerytury dla normalnych ludzi są glodowe....Zenujaca Paranoja w Bananowym kraju...
bEEteNxL
Waldek 14l
rok temu
Podatek belki jest OK, ale tylko jak oprocentowanie jest większe niz inflacja.
fanpisu
rok temu
Zlikwidować podatek i do tego odebrać jego twórcy tytuł profesora ekonomii. Powinien dostać minimalną emeryturę bez prawa pracy gdziekolwiek!!! Na koniec powinien dyndać powieszony za tobuł przed Ministerstwem Finansów, by nigdy już nikomu nie przyszło do głowy skubać obywateli kraju od których to łachudra pobierał pensje.
...
Następna strona