Notowania

wiadomości
19.08.2019 13:10

Połączenie Millennium i Euro Banku. Co się zmieni dla klientów?

Millennium przejmie Euro Bank – klienci otrzymali już informację, że połączenie będzie mieć miejsce 1 października. Zgodę na nią wydały wcześniej UOKiK i KNF.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Od 11 listopada tak będą wyglądać wszystkie placówki Euro Banku

Umowa przejęcia Euro Banku została podpisana w listopadzie 2018 roku. Na początku roku zgodę na tę transakcję wyraził Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a w maju Komisja Nadzoru Finansowego. Banki poinformowały, co to oznacza dla ich klientów.

Połączenie banków ma nastąpić 1 października. Będzie automatyczne i nie będzie wymagało od konsumentów żadnych dodatkowych formalności – wraz z ww. dniem administratorem ich danych osobowych stanie się Bank Millennium.

"Sieć bankomatów z możliwością bezpłatnej wypłaty gotówki z kont powiększy się o bankomaty Banku Millennium" – podano w komunikacie.

Zobacz także: Masz kredyt na mieszkanie? Lepiej sprawdź termin spłaty ostatnich rat

Z jego punktami złączone zostaną placówki Euro Banku po 11 listopada. Oznacza to, że zniknie z szyldów logo Euro Banku, a pojawi się zamiast niego logotyp Millennium. Po tej dacie połączone zostaną połączone systemy informatyczne – od tego momentu klienci będą korzystać z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej Banku Millennium – Millenet.

Aby zacząć z niego korzystać, Polacy korzystający z ofert Euro Banku będą musieli zalogować się na stronie swojego obecnego banku, która przekieruje ich na stronę Millennium.

Oprocentowanie depozytów jest tak niskie, że realnie na nich tracimy
Depozyty przynoszą straty, ale Polacy i tak je zakładają. I dają dobrze zarobić bankom

Nie będą musieli natomiast zmienić loginu serwisów bankowości internetowej, dlatego skorzystają z tego z dotychczasowych identyfikatorów. Nowy system będzie od nich jednak wymagać zmiany hasła, z którego będą korzystać na stronie Millennium w przyszłości. Przed połączeniem serwisów internetowych nastąpi przerwa techniczna, w dniach 8-10 listopada, w dostępie do serwisu internetowego oraz aplikacji mobilnej Euro Banku.

Nie ulegną zmianie numery rachunków osobistych, oszczędnościowych, lokat terminowych, kart debetowych i kredytowych. Klienci zachowają również obecny kody PIN kart debetowych i kredytowych, harmonogramy spłat kredytów i pożyczek gotówkowych, kredytów ratalnych i hipotecznych udzielonych w złotówkach.

Millenium za niespełna 2 mld zł ma przejąć Euro Bank
Ciąg dalszy konsolidacji na rynku bankowym. Millenium ma zgodę na przejęcie Euro Banku

Zmienią się z kolei numery rachunków do spłaty kredytów indeksowanych i spłacanych we frankach szwajcarskich. Szczegóły tych zmian zostaną przekazane w odrębnej korespondencji.

Przedstawiciele Banku Millennium zaznaczyli, że powyższe terminy mogą ulec zmianie. Przejęcie oznacza, że zyska on 1,4 miliona nowych klientów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, wiadomości, wiadomości, banki, millennium, eurobank, przejęcie, przejęcie banku
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-08-2019

podatnikod listopada będzie narodowy bank polski lub skoki reszta do likwidacji hee może jeszcze powstanie torunski bank Chrześcijański ale na to zgodę musi … Czytaj całość

19-08-2019

TrenWspółczuję. Nowy serwis obsługi kont Millenium to porażka...

19-08-2019

123millenium to najgorszy bank z jakiego bylem klientem

Rozwiń komentarze (20)