Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Połączenie Millennium i Euro Banku. Co się zmieni dla klientów?

24
Podziel się:

Millennium przejmie Euro Bank – klienci otrzymali już informację, że połączenie będzie mieć miejsce 1 października. Zgodę na nią wydały wcześniej UOKiK i KNF.

Od 11 listopada tak będą wyglądać wszystkie placówki Euro Banku
Od 11 listopada tak będą wyglądać wszystkie placówki Euro Banku (East News)
bEKBOIOJ

Umowa przejęcia Euro Banku została podpisana w listopadzie 2018 roku. Na początku roku zgodę na tę transakcję wyraził Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a w maju Komisja Nadzoru Finansowego. Banki poinformowały, co to oznacza dla ich klientów.

Połączenie banków ma nastąpić 1 października. Będzie automatyczne i nie będzie wymagało od konsumentów żadnych dodatkowych formalności – wraz z ww. dniem administratorem ich danych osobowych stanie się Bank Millennium.

"Sieć bankomatów z możliwością bezpłatnej wypłaty gotówki z kont powiększy się o bankomaty Banku Millennium" – podano w komunikacie.

bEKBOIOL
Zobacz także: Zobacz także: Masz kredyt na mieszkanie? Lepiej sprawdź termin spłaty ostatnich rat

Z jego punktami złączone zostaną placówki Euro Banku po 11 listopada. Oznacza to, że zniknie z szyldów logo Euro Banku, a pojawi się zamiast niego logotyp Millennium. Po tej dacie połączone zostaną połączone systemy informatyczne – od tego momentu klienci będą korzystać z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej Banku Millennium – Millenet.

Aby zacząć z niego korzystać, Polacy korzystający z ofert Euro Banku będą musieli zalogować się na stronie swojego obecnego banku, która przekieruje ich na stronę Millennium.

bEKBOIOR

Nie będą musieli natomiast zmienić loginu serwisów bankowości internetowej, dlatego skorzystają z tego z dotychczasowych identyfikatorów. Nowy system będzie od nich jednak wymagać zmiany hasła, z którego będą korzystać na stronie Millennium w przyszłości. Przed połączeniem serwisów internetowych nastąpi przerwa techniczna, w dniach 8-10 listopada, w dostępie do serwisu internetowego oraz aplikacji mobilnej Euro Banku.

Nie ulegną zmianie numery rachunków osobistych, oszczędnościowych, lokat terminowych, kart debetowych i kredytowych. Klienci zachowają również obecny kody PIN kart debetowych i kredytowych, harmonogramy spłat kredytów i pożyczek gotówkowych, kredytów ratalnych i hipotecznych udzielonych w złotówkach.

bEKBOIOS

Zmienią się z kolei numery rachunków do spłaty kredytów indeksowanych i spłacanych we frankach szwajcarskich. Szczegóły tych zmian zostaną przekazane w odrębnej korespondencji.

Przedstawiciele Banku Millennium zaznaczyli, że powyższe terminy mogą ulec zmianie. Przejęcie oznacza, że zyska on 1,4 miliona nowych klientów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKBOIPm
wiadomości
wiadomości
wiadomości
KOMENTARZE
(24)
sigi2
2 lata temu
a tak w sumie dobry bank. tylko nie uznaje dochodów z tytułu pracy w delegacji u niemieckiego pracodawcy.
sigi2
2 lata temu
to sie zmieniło że na połączenie telefoniczne z konsultantem czeka się ok 40 minut .
Alfred
2 lata temu
Wielka szkoda bo aplikacja eurobanku była najlepszą z jakiej korzystałem. Trzeba będzie poszukać nowego banku. Inna kwestia, to że bank wiedząc o połączeniu na rok wcześniej, informuje klientów w ostatniej chwili.
bEKBOIPn
Paulina
2 lata temu
Jak czytam te komentarze to mam wrażenie że jesteś my w dwóch różnych bankach. Jestem w Millennium od kilku lat i nigdy nie miałam żadnego problemu. Konto za darmo, karta za darmo, bankomaty w kraju i na świecie na darmo... Ale mam wrażnie że dla niektórych banki to z góry złodzieje i oszuści. bank to instytucja która musi zarabiać, jak się nie podoba to wybierzcie inny bank, Konto, kredyty, karty można przenieść. Cyrografem na dusze nikt nie jest związany.
Asia
2 lata temu
Jak się banki łączą to nic dobrego nie świadczy. Oznacza to, że jeden z nich miał się ku plajcie. Ja mam kredyt w Banku Millennium i uważam, że mnie oszukali w trakcie przyznawania kredytu. Jak na razie, to są dla mnie oszustami i żałuję, że do nich trafiłam.
...
Następna strona