Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Konrad Bagiński
Konrad Bagiński
|
aktualizacja

Potrzebujesz większej gotówki? Wizyta przy bankomacie może cię rozczarować - są nowe limity wypłat

465
Podziel się

Dwie największe niezależne sieci bankomatów w Polsce obniżyły limit wypłat. Obecnie z Euronetu nie wyjmiesz więcej niż 1000 zł, Planet Cash wprowadził identyczne ograniczenie – ale można się też natknąć na bankomaty, które nie wypłacą więcej niż 500 zł.

Nowe limity wypłat z bankomatów - możesz nie wypłacić więcej, niż 1000 złotych
Nowe limity wypłat z bankomatów - możesz nie wypłacić więcej, niż 1000 złotych (money.pl)
bEpyTiWd

"Dla klientów banków współpracujących z Planet Cash, w ich sieciach bankowych nie obowiązują jednorazowe limity wypłaty. Oznacza to, że klienci banków: BNP Paribas, Bank BPS, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank i banków zagranicznych oraz korzystający z BLIK mogą wypłacać z bankomatów i wpłatomatów sieci bankowych Planet Cash bez limitów. Dla klientów pozostałych banków limit jednorazowej wypłaty gotówki w sieci Planet Cash wynosi zgodnie z regulacjami organizacji płatniczych VISA i Mastercard 1 000 zł" – informuje w komunikacie ITCARD, właściciel marki Planet Cash.

"Ograniczenie to spowodowane jest obowiązującym systemem opłat na rynku polskim, który nie uwzględnia wysokich wolumenów pojedynczej wypłaty i jest niezależny od operatora bankomatu" – tak brzmi uzasadnienie tej decyzji. Czyli operatorowi bankomatów nie w smak jest, że taką samą prowizję dostają za wypłatę 100 zł, jak 2000 zł.

bEpyTiWf

Planet Cash nie jest jedyną siecią, która ograniczyła wypłaty. Podobnie zrobił Euronet. Wcześniej jednorazowa wypłata mogła sięgnąć 4 tys., dziś jest to jedynie 1 tys. zł. Jak tłumaczą przedstawiciele Euronetu, chodzi o to, by zapewnić wszystkim dostęp do gotówki, bo z powodu pandemii wielu ludzi wypłacało duże ilości gotówki.

Zobacz także: Obejrzyj: <a href="https://wideo.wp.pl/slug-6502303941088897v">Koronawirus a gospodarka. "Polacy ufają bankom, nie wypłacali jak na Cyprze kilka lat temu"</a>

Ale i tu na klientów mogą czekać niespodzianki – bo przedstawiciele Euronetu dodają, że bankomaty mają ograniczenia co do liczby wydawanych banknotów. Jednorazowo wypłacą najwyżej 40 biletów Narodowego Banku Polskiego. Jeśli w maszynie znajdują się jedynie banknoty o nominale 20 zł, to maksymalna kwota wypłaty sięgnie jedynie 800 zł.

bEpyTiWl

Warto też pamiętać o tym, że banki mogą ustalać własne limity wypłat, można je najczęściej zmienić w systemach transakcyjnych.

Euronet jest największym operatorem bankomatów w Polsce, ma ponad 7600 maszyn. Na drugim miejscu plasuje się Planet Cash z siecią ok. 4500 urządzeń.

Limity wypłat w pojedynczych bankomatach mogą być jednak jeszcze niższe. Na taki natrafił jeden z naszych czytelników, który zgłosił swój problem za pośrednictwem #dziejesie. Pan Bartłomiej potrzebował 700 złotych, które musiał zapłacić w warsztacie samochodowym.

- Warsztat przyjmuje tylko gotówkę, poszedłem więc do bankomatu po drodze. Jakież było moje zdziwienie, gdy na ekranie maszyny sieci Planet Cash wyświetlił się komunikat, że mogę wyjąć jednorazowo jedynie 500 zł - mówi w rozmowie z WP Finanse.

bEpyTiWm

O sprawę zapytaliśmy rzecznika firmy ITCARD, Miłosza Gołębiewskiego. Z jego słów wynika, że obecnie podobne sytuacje nie powinny się zdarzać, było to jednak możliwe w przypadku szczególnie popularnego bankomatu. System mógł wprowadzić takie ograniczenie, by zapewnić ciągłość działania maszyny.

Miłosz Gołębiewski podkreśla, że takie sytuacje obecnie nie powinny się zdarzać.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEpyTiWG
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(465)
gshegosh
3 tyg. temu
Euronetowi nie chodzi o nic innego, tylko żebyś stał przy "bankomacie" i oglądał reklamy, jak na Polsacie przez pół godziny. Jak chcesz 3000 wypłacić, to oglądaj 3 zestawy.
jak rzyć
7 miesięcy temu
jest to głupota, bo warsztaty, dilerzy biorą głównie gotówkę i jak chcesz kupić auto np. za 20k to jest to problem!
Art
12 miesięcy temu
Bardzo ciekawe jest to ze jeszcze 2 latatemu kiedy nie bylo ograniczeń te same bankomaty byly w stanie wyplaic 4k lacznie z 50 i 20 pln co dalwalo jakies 50siat banknotów :) to tego ograniczenia wyplat sa w euronet dawnoo przed pandemia. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi :F
bEpyTiWH
do Ja
rok temu
Z czym do ludzi, przybłędo. Nawet swoi cie wygonili i się błąkasz niekochany po świecie.
Adam Chrześci...
rok temu
popieram komentarze wielu ludzie pod sobą jak Porządek czy Art , a to jest zagrywka taka po to,aby zlikwidować gotówkę i nas zachipować czyli znamię bestii z Apokalipsy Jana powoli wkracza na świat , a kiedy będzie już ten chip,to banksterzy będą mieli dostęp do waszych pieniędzy , wyłączą wam chipa jak podskoczycie , a gotówka będzie bez wartości , to jest do tego,aby was kontrolować , nie dajmy się NWO ,musimy walczyć z tym chorym systemem,co do postu Palermo , dług ? a może sztucznie wykreowana fikcja długu , bo niby u kogo ziemia jest zadłużona , skoro jest publiczny dług ? robią z ludzi przez to niewolników i głupców ,a dług ot tak po prostu można wyzerować i tyle
...
Następna strona