Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Konrad Bagiński
Konrad Bagiński
|
aktualizacja

Potrzebujesz większej gotówki? Wizyta przy bankomacie może cię rozczarować - są nowe limity wypłat

469
Podziel się:

Dwie największe niezależne sieci bankomatów w Polsce obniżyły limit wypłat. Obecnie z Euronetu nie wyjmiesz więcej niż 1000 zł, Planet Cash wprowadził identyczne ograniczenie – ale można się też natknąć na bankomaty, które nie wypłacą więcej niż 500 zł.

Nowe limity wypłat z bankomatów - możesz nie wypłacić więcej, niż 1000 złotych
Nowe limity wypłat z bankomatów - możesz nie wypłacić więcej, niż 1000 złotych (money.pl)

"Dla klientów banków współpracujących z Planet Cash, w ich sieciach bankowych nie obowiązują jednorazowe limity wypłaty. Oznacza to, że klienci banków: BNP Paribas, Bank BPS, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank i banków zagranicznych oraz korzystający z BLIK mogą wypłacać z bankomatów i wpłatomatów sieci bankowych Planet Cash bez limitów. Dla klientów pozostałych banków limit jednorazowej wypłaty gotówki w sieci Planet Cash wynosi zgodnie z regulacjami organizacji płatniczych VISA i Mastercard 1 000 zł" – informuje w komunikacie ITCARD, właściciel marki Planet Cash.

"Ograniczenie to spowodowane jest obowiązującym systemem opłat na rynku polskim, który nie uwzględnia wysokich wolumenów pojedynczej wypłaty i jest niezależny od operatora bankomatu" – tak brzmi uzasadnienie tej decyzji. Czyli operatorowi bankomatów nie w smak jest, że taką samą prowizję dostają za wypłatę 100 zł, jak 2000 zł.

Planet Cash nie jest jedyną siecią, która ograniczyła wypłaty. Podobnie zrobił Euronet. Wcześniej jednorazowa wypłata mogła sięgnąć 4 tys., dziś jest to jedynie 1 tys. zł. Jak tłumaczą przedstawiciele Euronetu, chodzi o to, by zapewnić wszystkim dostęp do gotówki, bo z powodu pandemii wielu ludzi wypłacało duże ilości gotówki.

Zobacz także: Obejrzyj: <a href="https://wideo.wp.pl/slug-6502303941088897v">Koronawirus a gospodarka. "Polacy ufają bankom, nie wypłacali jak na Cyprze kilka lat temu"</a>

Ale i tu na klientów mogą czekać niespodzianki – bo przedstawiciele Euronetu dodają, że bankomaty mają ograniczenia co do liczby wydawanych banknotów. Jednorazowo wypłacą najwyżej 40 biletów Narodowego Banku Polskiego. Jeśli w maszynie znajdują się jedynie banknoty o nominale 20 zł, to maksymalna kwota wypłaty sięgnie jedynie 800 zł.

Warto też pamiętać o tym, że banki mogą ustalać własne limity wypłat, można je najczęściej zmienić w systemach transakcyjnych.

Euronet jest największym operatorem bankomatów w Polsce, ma ponad 7600 maszyn. Na drugim miejscu plasuje się Planet Cash z siecią ok. 4500 urządzeń.

Limity wypłat w pojedynczych bankomatach mogą być jednak jeszcze niższe. Na taki natrafił jeden z naszych czytelników, który zgłosił swój problem za pośrednictwem #dziejesie. Pan Bartłomiej potrzebował 700 złotych, które musiał zapłacić w warsztacie samochodowym.

- Warsztat przyjmuje tylko gotówkę, poszedłem więc do bankomatu po drodze. Jakież było moje zdziwienie, gdy na ekranie maszyny sieci Planet Cash wyświetlił się komunikat, że mogę wyjąć jednorazowo jedynie 500 zł - mówi w rozmowie z WP Finanse.

O sprawę zapytaliśmy rzecznika firmy ITCARD, Miłosza Gołębiewskiego. Z jego słów wynika, że obecnie podobne sytuacje nie powinny się zdarzać, było to jednak możliwe w przypadku szczególnie popularnego bankomatu. System mógł wprowadzić takie ograniczenie, by zapewnić ciągłość działania maszyny.

Miłosz Gołębiewski podkreśla, że takie sytuacje obecnie nie powinny się zdarzać.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(469)
Xxx
5 miesięcy temu
Od każdej operacji jest prowizja 10 zł potrzebujesz 2 tys wypłacić to kosztuje 40 zł dodatkowo
Kilent Veloba...
6 miesięcy temu
co za prymitywne metody stosuje Planet casch ,gdzie my żyjemy w sredniowieczu, operatorzy tych bankomatów to jakaś prymitywna kasta.
bomaszkowie
2 lata temu
Planet cash. Jawor. Piłsudskiego. Limit 400 zł. To jakieś kpiny.
Sylwek
2 lata temu
Dzisiaj chciałem wypłacić w Planet 1000 zł automat częstował mnie 400 zł. Już nadszedł czas by przestać korzystać z banków jeżeli nie mogą załatwić problemu to są moje pieniądze dlaczego ktoś ma mi ograniczać do nich dostęp a opłaty za konto rosną. Pieniądze w domu łatwy dostęp w każdej chwili rezygnuję z banku.
AAA
3 lata temu
Mam konto w ING. Bank daje możliwość jednej wypłaty z "obcego" bankomatu w miesiącu bez prowizji. Akurat potrzebowałem 2500zł w innym mieście, a tu bankomat ograniczył jednorazową transakcję do 1000zł. Tak więc jedna transakcja darmowa, a dwie pozostałe po 5zł od sztuki. Niby niewiele, ale 10zł już jest w plecy...
...
Następna strona