Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Skąd przedsiębiorcy biorą pieniądze na założenie firmy

Skąd przedsiębiorcy biorą pieniądze na założenie firmy

Jest pomysł, chęć działania, ale skąd wziąć pieniądze na rozkręcenia własnego biznesu? Przed takim dylematem staje wielu przedsiębiorców. Skoro jednak powstają nowe firmy, to zdobycie kapitału nie może być rzeczą niemożliwą. O tym, skąd początkujący przedsiębiorcy mają środki na zakładanie firm, czytaj w raporcie Money.pl.

Naturalną drogą do zdobycia pieniędzy wydaje się wizyta w banku. Jednak otrzymanie kredytu jest praktycznie niemożliwe do zrealizowania, jeśli chętny nie ma bardzo dobrego zabezpieczenia. Bank sprawdza historię kredytowa firmy, jej obroty. Nowa firma nie ma się czym wykazać i instytucja finansowa nie może oszacować ryzyka związanego z udzieleniem kredytu. Dobry biznesplan nie wystarczy. Trzeba więc wykazać się kreatywnością, aby zdobyć potrzebne środki.

Niechęć banków do finansowania nowych przedsięwzięć bierze się stąd, że około połowy firm znika z rynku najpóźniej po roku działalności. Bankrutują lub są likwidowane między innymi dlatego, że mają kłopoty z pozyskaniem środków. A środków nie mogą pozyskać, gdyż często bankrutują i dla banków są klientami wysokiego ryzyka. I koło się zamyka.

Jednak wiele się zmienia i banki stają się bardziej przyjazne dla mikroprzedsiębiorców. Gdy firma przez kilka, kilkanaście miesięcy z powodzeniem funkcjonuje, jest szansa, że bank nie odwróci się od niej plecami. Badania Instytutu Badania Opinii i Rynku Pentor pokazują, że zmienia się ocena wystawiana bankom przez mikroprzedsiębiorców. W marcu 48 proc. biznesmenów miało o nich pozytywne zdanie. W październiku już aż 58 proc.

Tak więc wbrew powszechnej opinii da się współpracować z bankami, które zrobiły spory postęp w podejściu do takich klientów. Przestały ich odsyłać z kwitkiem. Według rozeznania, które robiła "Rzeczpospolita", 12 banków ma ofertę dla małych firm, które działają krócej niż rok. Oczywiście wymagają one zabezpieczenia kredytu.

Według dziennika najszerszą ofertę mają: Bank BPH, ING Bank Śląski i PKO BP. W niektórych bankach (ING Banku Śląskim, Getin Banku, BGK, BOŚ) kredyty są udzielane nawet firmom działającym tylko kwartał.

Nie zmienia to faktu, że i tak ponad jedna trzecia wniosków o kredyt jest rozpatrywana negatywnie.

Poprzednia strona
banki, kapitał, firmy, przedsiębiorczość, działalność gospodarcza, raport
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
nasmith
41.71.177.* 2012-05-29 07:01
Witam, strona skarżąca, jest to pole może firma finanse, i oferujemy
niezawodne kredytu na 3% tempie i oczekuje na wypełnienie formularza
wniosku o pożyczkę prawidłowo, jeśli jesteś zainteresowany.

WNIOSKODAWCY SZCZEGÓŁY:

* Nazwa wnioskodawcy: ...............
* Adres: wnioskodawcy: ...........
* Miasto: ....................................
* Państwo: ...................................
* Kraj: .................................
* Płeć: .................................
* Stan cywilny: .......................
* Wiek: .....................................
* Zawód: ...........................
* Cena Dochody: .........................
* Tel: ......................................
* Mobil ...................................
Kwota kredytu potrzebne ..............
* Miejsce pracy: ..........................
* Adres firmy: ................
Firma * firmy Telefon kontaktowy: .....
Czy stosowane przed ..........?

kontakt e-mail firmy: nasmithnas@yahoo.com

dyrektor zarządzający Mayfield finansów commpany
Pan NASMITH
Zbin
46.77.7.* 2011-07-24 20:38
Nie zdziwili by się drogi panie, bo za tak założonymi interesami stoją ludzie którzy sami to sprawdzają lub możliwość ukrycia takiego przekrętu. Ja też mam dobry pomysł na firme w mojej okolicy ale posiadam podstawowy problem -kasa. Mój pomysł jest taki że najpierw otworze żonie mały sklepik z ciuchami a po roku, z jakiegoś banku wezme 900 000 zł na otwarcie swojej firmy (potrzebuje zaświadczenia którego nikt nie może mi dać. jak myślicie... UDA SIĘ??? >zbin@wp.pl
jaaapi
212.244.99.* 2009-07-22 16:24
A próbowaliście pożyczyć w social lending? Ja pożyczyłem sobvie ostatnio na jednym z serwisów - smava 3000 i spłacam sobie 160 pln miesięcznie :) daje rade polecam!
Zobacz więcej komentarzy (26)