Notowania

gospodarka
24.06.2019 18:48

Sławomir Soszyński nowym wiceprezesem banku ING

Rada nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała stanowisko wiceprezesa Sławomira Soszyńskiego, obecnego członka zarządu J.P. Morgan Poland Services.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
ING ma nowego wiceprezesa. (Fot: SOPIX/EAST NEWS)

Stanowisko wiceprezesa Soszyński obejmie 1 października.

Obecnie Sławomir Soszyński jest członkiem zarządu J.P. Morgan Poland Services spółka z o.o. nadzorującym Globalne Centrum Korporacyjne w Warszawie.

W latach 2015 – 2017 pracował w J.P. Morgan Londyn, gdzie zajmował stanowisko dyrektora wykonawczego architektury dla sektora technologii korporacyjnej i infrastruktury technologicznej.

Oglądaj też: Co się dzieje w czasie awarii w bankach. Prezes ING opowiada

Wcześniej pracował w OSTC Group (Polska) jako globalny szef departamentu technologii, a w latach 2005-2013 związany był z grupą Citi.

ING Bank Śląski jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

Na koniec grudnia bank mógł się pochwalić zarządzanymi aktywami o wartości 141,6 mld zł. Blisko 15-miliardowa zwyżka rok do roku umacnia go na piątej pozycji rankingu największych banków w Polsce. Do czwartego mBanku traci już tylko 4 mld zł.

Zarząd będzie rekomendować wypłatę około 30 proc. zysku inwestorom w formie dywidendy. Daje to około 460 mln zł do podziału między wszystkich posiadaczy akcji. Rok wcześniej na dywidendę poszło 416 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz