Notowania

banki
21.05.2010 07:27

10 milionów Polaków miało problem z e-kontami

Stawia to użyteczność kont elektronicznych pod znakiem zapytania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nyul/Dreamstime)

*Stawia to użyteczność kont elektronicznych pod znakiem zapytania. *

Choć kłopoty z e-bankami się nasilają, jedynym pocieszeniem jest to, że pieniądze i informacje przechowywane na kontach są bezpieczne - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

- _ Każdy bank posiada w pełni zdublowane systemy bankowości internetowej _ - przekonuje szef bezpieczeńśtwa w jednym z największych banków w Polsce. - _ W razie awarii system może być przełączony na kopię zapasową _ - podkreśla.

Najczęstszym źródłem problemów nie są np. ataki hakerów, których internauci się najbardziej obawiają, lecz sama działalność bankowa: prace konserwacyjne lub wdrożeniowe przeprowadzane najczęściej w weekendy. Gdy w poniedziałek ruch się zwiększa, mogą pojawić się problemy z zalogowaniem do przeciążonego systemu i nerwowość klientów.

- _ Szybkie rozprzestrzenianie się informacji o awarii w internecie to specyfika polskiego rynku. Do awarii trzeba się przyzwyczaić _ - mowi dziennikowi specjalista od systemów informatycznych.

Choć awarie są nie do uniknięcia, banki zapewniają, że wyciągają z nich lekcje. Rezygnuje się na przykład z prac konserwatorskich w wekendy poprzedzające dni zwiększonej liczby przelewów, czyli między innymi dziesiąty dzień miesiąca, jego początek i koniec.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ **Barbich: Nie zostawiajcie transakcji na ostatnią chwilę** ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/barbich;nie;zostawiajcie;transakcji;na;ostatnia;chwile,39,0,619047.html )
* [ Awaria systemu bankowego, będą kłopoty ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/awaria;systemu;bankowego;beda;klopoty,97,0,585825.html )
Tagi: banki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz