Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AIG Bank uspokaja: Nasi klienci są bezpieczni

0
Podziel się:

Tarapaty - w jakie wpadł amerykański gigant - nie mają znaczenia dla polskich klientów.

AIG Bank uspokaja: Nasi klienci są bezpieczni

AIG Bank Polska uspokaja. Tarapaty w jakie wpadł amerykański gigant ubezpieczeniowy nie mają żadnego znaczenia dla polskich klientów.

W wydanym dziś komunikacie bank poinformował, że sytuacja, w jakiej obecnie znalazła się grupa AIG, nie ma wpływu na działalność i stabilność banku w Polsce.

W niedzielę największy amerykański ubezpieczyciel AIG poprosił Rezerwę Federalną o pomoc w postaci 40 mld USD krótkoterminowego finansowania.

_ - Sytuacja finansowa AIG Banku jest bardzo dobra. Wynik finansowy netto banku po 8 miesiącach 2008 roku wyniósł ponad 193 mln zł. Nasze aktywa stale rosną _ - mówi prezes AIG Banku Grzegorz Rojewski.

Jak podkreśla prezes AIG Bank Polska bank _ nie posiada ekspozycji walutowej, innymi słowy: nie prowadzi operacji, które mogłyby potencjalnie wiązać się z tzw. ryzykiem walutowym, ani też nie posiada ekspozycji związanej z amerykańskim rynkiem produktów strukturalnych, w szczególności rynkiem kredytów sub-prime. _

_ - Bank finansuje swoją działalność całkowicie na rynku lokalnym, w żaden sposób nie uczestniczy w finansowaniu spółek z grupy AIG. Sytuacja finansowa banku nie zależy od sytuacji AIG _ - podkreśla Rojewski.

- _ W obecnej sytuacji warto również podkreślić _ - dodaje Grzegorz Rojewski - _ że AIG Bank Polska SA podlega regulacjom polskiego prawa bankowego i nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego _.

Współczynnik wypłacalności banku kształtuje się na poziomie 14 proc. (dane na 31.08.2008 r.) przy wymaganych prawem 8 proc. Według KNF współczynnik wypłacalności w sektorze bankowym na koniec czerwca 2008 wyniósł 10,8 proc.

| ROZWÓJ SIECI AIG BANK W POLSCE AIG Bank na koniec II kwartału miał 184 oddziały (własne i partnerskie), a do końca roku 2008 liczba ta ma się zwiększyć do ok. 237. W ramach sprzedaży ratalnej bank współpracuje z ok. 10 tys. sklepów. |
| --- |
| ROZWÓJ SIECI AIG BANK W POLSCE |
| AIG Bank na koniec II kwartału miał 184 oddziały (własne i partnerskie), a do końca roku 2008 liczba ta ma się zwiększyć do ok. 237. W ramach sprzedaży ratalnej bank współpracuje z ok. 10 tys. sklepów. |

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)