Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Roszady w zarządzie Getin Noble Banku. Dwa nowe nazwiska

11
Podziel się:

Należący do Leszka Czarneckiego Getin Noble Bank ma ostatnio problemy. Jedną z konsekwencji są zmiany we władzach banku. Z końcem listopada odszedł Marcin Kuksinowicz. Skład zarządu zasiliły dwie nowe osoby.

Leszek Czarnecki jest głównym właścicielem Getin Noble Banku.
Leszek Czarnecki jest głównym właścicielem Getin Noble Banku. (STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/EastNews)

Należący do Leszka Czarneckiego Getin Noble Bank ma ostatnio problemy. Towarzyszą temu zmiany we władzach banku. Z końcem listopada odszedł Marcin Kuksinowicz. Skład zarządu zasiliły dwie nowe osoby.

Marcin Kuksinowicz zrezygnował z funkcji członka zarządu Getin Noble Bank ze skutkiem na dzień 30 listopada 2018 roku - podał bank. Jednocześnie rada nadzorcza Getinu powołała do składu zarządu Wojciecha Tomasika i Maję Stankowską. Oboje rozpoczęli pracę wraz z początkiem grudnia.

W komunikacie banku czytamy, że Wojciech Tomasik jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie o kierunku zarządzanie i marketing (1993-1998). Doświadczenie menadżerskie zdobywał zarówno poprzez pracę zawodową w bankowości detalicznej, jak również poprzez ukończenie licznych szkoleń specjalistycznych z zakresu zarządzania, bankowości i marketingu usług finansowych.

Maja Stankowska jest magistrem ekonomii, absolwentem Wydziału Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie ekonomiki pracy i polityki społecznej. Tam też ukończyła Studia Master of Business Administration - Europejska Akademia Umiejętności Menedżerskich - MBA. Posiada Międzynarodowy Certyfikat Coacha, International Coaching Community (ICC), a także brała udział w programie rozwoju menedżerów HARVARD Leadership Academy organizowanym przez Raiffeisen Bank Polska.

Zobacz także: "Bank pracuje bez zmian" - mówi Tomasz Misiak, członek zarządu Getin Noble Bank

Odchodzący Marcin Kuksinowicz we władzach Getina był niewiele ponad rok. Do zarządu dołączył we wrześniu 2017 roku. W listopadzie z funkcji zrezygnował jeszcze wiceprezes Jerzy Pruski.

Oficjalnie nie znamy powodów rezygnacji, ale zbiegły się w czasie, gdy wokół banku wiele się dzieje. W połowie listopada agencja Fitch obniżyła rating Getin Noble Banku. W porównaniu z poprzednią oceną ("B+") rating spadł o dwa oczka. Ma to związek m.in. z systematycznie generowanymi stratami, które zmniejszają się, ale ciągle bank nie wypracowuje zysków. W trzecim kwartale był 14 mln zł na minusie.

Bank ma też problem z zaufanie inwestorów, którzy od dawna wyprzedają akcje. W efekcie wartość Getin Noble Banku w ciągu ostatnich 12 miesięcy spadła o ponad miliard złotych. Obecnie kapitalizacja wynosi około 330 mln zł.

Dobrej atmosferze nie sprzyja afera KNF, którą ujawnił Leszek Czarnecki. W rozmowie z byłym szefem KNF była mowa m.in. o upadku Getin Noble Banku i sprzedaży za symboliczną złotówkę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
barabak
5 lata temu
2 panie, (jedna z Zarządzie Getin, druga- szefowa HR), które przeszły z Raiffeisena z pewnością nie pomogą a wręcz zaszkodzą nowemu bankowi. Brr....Zła decyzja kadrowa panie Czarnecki !
donna
5 lata temu
A niech się zamieniają stołkami, co nam do tego? Ja się cieszę,że getin zrobił lokaty 3,9% i z nich korzystam, trzeba wiedzieć co nam przyniesie korzyść :)
Inwestoe
5 lata temu
Czarnecki bedzie myslał za was baranki
NH
5 lata temu
PRZECIEŻ SAWICKA ZOSTAŁA UNIEWINNIONA I WZIĘŁA ŁAPÓWĘ I PROBLEM MIAŁ TEN CO ZROBIŁ PROWOKACJE TO DLACZEGO TEN WIELKI BANKOWIEC ZA PROWOKACJE I OSZUKANIE KUPĘ LUDZI NIE SIEDZI.
Poker w Polin
5 lata temu
Co należące do ? Do mocodawców Rotschild , on tylko figurantem jak się nie spodoba to dostanie bana i bankructwo . Taka to wydmuszka miliardera . Karty rozdaje szef casinoo de Rotschild .