Notowania

banki
03.12.2018 11:59

Roszady w zarządzie Getin Noble Banku. Dwa nowe nazwiska

Należący do Leszka Czarneckiego Getin Noble Bank ma ostatnio problemy. Jedną z konsekwencji są zmiany we władzach banku. Z końcem listopada odszedł Marcin Kuksinowicz. Skład zarządu zasiliły dwie nowe osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/EastNews)
Leszek Czarnecki jest głównym właścicielem Getin Noble Banku.

Należący do Leszka Czarneckiego Getin Noble Bank ma ostatnio problemy. Towarzyszą temu zmiany we władzach banku. Z końcem listopada odszedł Marcin Kuksinowicz. Skład zarządu zasiliły dwie nowe osoby.

Marcin Kuksinowicz zrezygnował z funkcji członka zarządu Getin Noble Bank ze skutkiem na dzień 30 listopada 2018 roku - podał bank. Jednocześnie rada nadzorcza Getinu powołała do składu zarządu Wojciecha Tomasika i Maję Stankowską. Oboje rozpoczęli pracę wraz z początkiem grudnia.

W komunikacie banku czytamy, że Wojciech Tomasik jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie o kierunku zarządzanie i marketing (1993-1998). Doświadczenie menadżerskie zdobywał zarówno poprzez pracę zawodową w bankowości detalicznej, jak również poprzez ukończenie licznych szkoleń specjalistycznych z zakresu zarządzania, bankowości i marketingu usług finansowych.

Maja Stankowska jest magistrem ekonomii, absolwentem Wydziału Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie ekonomiki pracy i polityki społecznej. Tam też ukończyła Studia Master of Business Administration - Europejska Akademia Umiejętności Menedżerskich - MBA. Posiada Międzynarodowy Certyfikat Coacha, International Coaching Community (ICC), a także brała udział w programie rozwoju menedżerów HARVARD Leadership Academy organizowanym przez Raiffeisen Bank Polska.

"Bank pracuje bez zmian" - mówi Tomasz Misiak, członek zarządu Getin Noble Bank

Odchodzący Marcin Kuksinowicz we władzach Getina był niewiele ponad rok. Do zarządu dołączył we wrześniu 2017 roku. W listopadzie z funkcji zrezygnował jeszcze wiceprezes Jerzy Pruski.

Oficjalnie nie znamy powodów rezygnacji, ale zbiegły się w czasie, gdy wokół banku wiele się dzieje. W połowie listopada agencja Fitch obniżyła rating Getin Noble Banku. W porównaniu z poprzednią oceną ("B+") rating spadł o dwa oczka. Ma to związek m.in. z systematycznie generowanymi stratami, które zmniejszają się, ale ciągle bank nie wypracowuje zysków. W trzecim kwartale był 14 mln zł na minusie.

Bank ma też problem z zaufanie inwestorów, którzy od dawna wyprzedają akcje. W efekcie wartość Getin Noble Banku w ciągu ostatnich 12 miesięcy spadła o ponad miliard złotych. Obecnie kapitalizacja wynosi około 330 mln zł.

Dobrej atmosferze nie sprzyja afera KNF, którą ujawnił Leszek Czarnecki. W rozmowie z byłym szefem KNF była mowa m.in. o upadku Getin Noble Banku i sprzedaży za symboliczną złotówkę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, getin noble bank, gnb, zarząd, wiadomości, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-12-2018

Oszukany w GNBTeraz zlodziejski bank powinien natychmiast oddać ludziom przywlaszczone na POLISOLOKATAch pieniądze. Okradziono 5, 5 mln Polaków stracili oni … Czytaj całość

03-12-2018

ciekawjak to jest za transakcje z Get Backiem poszli siedzieć prezesi Altusa. A banki Getin Noble, Alior, Santander, PKO SA, PKO BP które też handlowały … Czytaj całość

03-12-2018

półżydno w końcu Żydzi przez fundusze chcą przejąć za bezcen bank kolegi z wyspy , gdzie ma dom Czarnecki ...dla Goyów nie ma miejsca w bankowości … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)