Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kursy walutowe
18.10.2011 13:09

Banki komercyjne nie chcą pomocy NBP

Nie zgłaszają popytu na linie swapowe. Bank centralny w razie potrzeby jest gotów udostępnić ten instrument - poinformował wiceprezes NBP Witold Koziński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Kliś/NBP)

*Nie zgłaszają popytu na linie swapowe z NBP. Bank centralny w razie potrzeby jest gotów udostępnić ten instrument - poinformował wiceprezes NBP Witold Koziński. *

_ - Nie, na razie banki nie zgłaszały takiej potrzeby. W tej chwili nie ma popytu na żadną walutę. W razie konieczności jesteśmy gotowi udostępnić ten instrument, ale nie mamy żadnych sygnałów, które by świadczyły o tym, że banki mają kłopoty w tej kwestii _ - powiedział PAP Koziński.

Prezes NBP Marek Belka w połowie września poinformował, że NBP jest gotowy udostępnić bankom linie swapowe na parze EUR/PLN oraz USD/PLN, jeżeli banki zgłoszą taką potrzebę.

O rynku walutowym czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t90776.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/bedzie;atak;na;polska;walute;zobacz;opinie;ekspertow,153,0,936601.html) Będzie atak na polską walutę? Zobacz opinie ekspertów Narodowy Bank Polski dysponuje 74 miliardami euro rezerw. Czy to wystarczy?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/na;obnizke;stop;nbp;obecnie;za;wczesnie,75,0,933451.html) Stopy NBP zostaną obniżone najwcześniej... Niepewność dotycząca sytuacji gospodarczej w strefie euro sprawia, że na zmiany stóp procentowych jeszcze trzeba poczekać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t101281.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/interwencje;walutowe;jak;dlugo;stac;nas;na;obrone;zlotego,27,0,920603.html) Wojna ze spekulantami - miliard euro dziennie Rezerwy NBP, środki w BGK i linia kredytowa MFW pozwalają na obronę kursu złotego przez około 100 dni.
Tagi: kursy walutowe, waluty, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz