Notowania

pekao
20.04.2006 10:02

Banki muszą poinformować klientów o fuzji

Banki Pekao SA i BPH powinny poinformować klientów o zmianach związanych z fuzją. W innym przypadku mogą ich stracić - uważa Olesia Frączak z Federacji Konsumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Banki Pekao SA i BPH powinny poinformować klientów o zmianach związanych z fuzją. W innym przypadku mogą ich stracić - uważa Olesia Frączak z Federacji Konsumentów. *

W Sygnałach Dnia Olesia Frączak podkreśliła, że forma informacji zależy od umowy, jaką mamy podpisaną z bankiem.Federacja Konsumentów w razie, gdyby klienci mieli problemy, może wystąpić do UOKiK-u lub poprosić o pomoc Związek Banków Polskich.Zwróciła też uwagę, że jeżeli umowa zawiera postanowienie, iż wszystkie dotyczące jej zmiany będą się znajdować w placówce banku, to powinniśmy się z nimi zapoznać.

Frączak dodała, że na razie nie znamy dokładnej treści porozumienia w sprawie połączenia banków Pekao SA i BPH, więc możemy się opierać tylko na materiałach prasowych i komunikatach Ministerstwa Skarbu Państwa. Nie wiadomo, czy klienci będą pytani, w którym banku chcą pozostać. Zaznaczyła jednak, że bez względu na to, gdzie będziemy, warunki na pewno nie będą gorsze niż obecnie.

Tagi: pekao, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz