Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Banki udzieliły w 2005 roku kredytów mieszkaniowych wartych 22 mld zł

0
Podziel się:

Banki udzieliły w 2005 roku ponad 22 mld zł kredytów na cele mieszkaniowe - wynika z informacji Związku Banków Polskich.

*Banki udzieliły w 2005 roku ponad 22 mld zł kredytów na cele mieszkaniowe - wynika z informacji Związku Banków Polskich. *

"Wszystko wskazuje, że w 2005 roku banki udzieliły ponad 22 mld zł kredytów na cele mieszkaniowe" - powiedział na konferencji prezes Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz.

Prezes poinformował też PAP, że spodziewa się, że w 2006 roku tempo wzrostu tych kredytów wyniesie ok. 15-proc.

Dodał, że w całej tej kwocie zwykle około 60 proc. stanowią kredyty hipoteczne.

Pietraszkiewicz powiedział na wtorkowej konferencji, że spodziewa się, iż nadzór bankowy na przełomie I i II kwartału może przedstawić propozycje dotyczące ograniczeń w udzielaniu kredytów walutowych na cele mieszkaniowe.

Według prezesa na te propozycje wpływ mogą mieć rządowe plany wspierania budownictwa mieszkaniowego.

Na początku grudnia NBP poinformował, że propozycja Związku Banków Polskich dotycząca wprowadzenia bezwzględnego zakazu udzielania hipotecznych kredytów walutowych nie jest rozważna przez Komisję Nadzoru Bankowego.

Podano wówczas, że nie została jeszcze podjęta decyzja, czy i ewentualnie kiedy, ograniczenie zostanie wprowadzone, a także na jakich zasadach miałoby być oparte.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)