Trwa ładowanie...
bDJqBmlh

Notowania

Kredyty Mieszkaniowe – Wszystkie wiadomości

22.02.2021 17:00

FRANKOWICZ
 / 
Ile frankowicz może stracić podpisując ugodę z bankiem?

Jest powiedzenie, że nadzieja umiera ostatnia. Osoby posiadające kredyt frankowy przez wiele lat łudziło się, że będzie opracowane jakieś rozwiązanie systemowe, które rozwiąże ich problemy. Tymczasem minęła ponad dekada. Frankowicze ruszyli do sądów w poszukiwaniu sprawiedliwości. Potrzeba było również wielu lat aby sądy zrozumiały problem i zaczęły orzekać niemal jednogłośnie na korzyść konsumentów.

80
24.10.2020 9:36

KREDYT HIPOTECZNY
 / 
Zabezpieczenie kredytu. Teraz bank zabierze tylko mieszkanie?

Na polskim rynku mają pojawić się kredyty mieszkaniowe z zabezpieczeniem dotyczącym tylko nieruchomości. Trudno jednak spodziewać się, że takie „hipoteki” zyskają dużą popularność.

218
31.08.2020 15:19

RYNEK MIESZKAŃ
 / 
Tsunami na rynku nieruchomości. Kupiliśmy o 64 proc. nowych mieszkań mniej

O jedną piątą spadła zarówno liczba jak i wartość udzielanych przez banki kredytów mieszkaniowych. Z kolei liczba transakcji na rynku pierwotnym spadła aż o 64 proc. Co ciekawe – deweloperzy biorą na przeczekanie i nie obniżyli cen nowych mieszkań.

72
11.08.2020 6:54

KREDYTY HIPOTECZNE
 / 
Klienci banków odchodzą z kwitkiem. Strach przed drugą falą epidemii

Po odmrożeniu gospodarki rośnie zainteresowanie kredytami na mieszkania. Jednak coraz więcej osób wychodzi z banku bez pożyczki. Problemem jest przezorność banków, które w związku z pandemią uważnie prześwietlają możliwości finansowe klientów. Nie ufają szczególnie młodym.

35
05.08.2020 6:35

BANKI
 / 
Pandemia przyśpieszyła zmiany w bankach. Kredyt na mieszkanie weźmiesz przez internet

Wielokrotne wizyty w bankach, kiedy starasz się o kredyt na mieszkanie, odchodzą do lamusa. Niebawem nawet umowę hipoteczną podpiszesz, nie ruszając się z domu.

bDJqBmlj
172
15.07.2020 6:04

BANKI
 / 
Kredyt hipoteczny. Mało kto tak spłaca raty. A można zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych

Kredyty można spłacać na dwa sposoby. W okresie niemal zerowych stóp procentowych ciekawą opcją jest system malejących rat. Klienci bardzo rzadko wybierają taką opcję. A można na tym oszczędzić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

14
14.06.2020 15:11

BANKI
 / 
Kryzys a kredyt hipoteczny. Czy banki boją się go teraz udzielać?

Jak wynika z badań BIK, rok 2007 i 2008 były najgorszymi w ostatnim dwudziestoleciu pod względem spłacalności kredytów hipotecznych. Trudno więc się dziwić, że banki chcą być teraz krok do przodu i robią wszystko, aby ograniczyć ryzyko kredytowania. Jak wyglądają ich procedury ostrożnościowe teraz i czy możemy spodziewać się powtórki sprzed kilkunastu lat?

112
11.04.2020 7:41

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Spadki cen mieszkań coraz bardziej możliwe, a o kredyt hipoteczny trudno

Koronawirus zaraża już nie tylko ludzi. Pandemia mocno uderzyła w biznes. Jej skutki widoczne są również w tych branżach, które do tej pory wydawały się bardzo stabilne. Deweloperzy muszą liczyć się ze spadkiem popytu na mieszkania. Czy to oznacza, że ich ceny pójdą w dół? Nawet jeśli, to sytuacji na rynku nieruchomości nie poprawi fakt zaostrzenia przez banki warunków ubiegania się o kredyt hipoteczny.

13
08.04.2020 15:52

POMOC
 / 
Kredyty mieszkaniowe. Dla kredytobiorców są przygotowane koła ratunkowe

Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments, wskazuje, że dla właścicieli kredytów mieszkaniowych istnieją trzy koła ratunkowe. Mogą im one pomóc wydźwignąć się z kłopotów finansowych. Muszą się jednak pospieszyć, jeżeli chcą z nich skorzystać.

bDJqBmlp
9
15.02.2020 17:06

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Pięć błędów, które popełniamy, biorąc kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to naprawdę poważna sprawa, bowiem związujemy się z bankiem nawet na 35 lat i w dodatku płacimy mu kilkadziesiąt tysięcy za udzielenie finansowania. Dlatego warto dobrze przygotować się do wzięcia kredytu hipotecznego i uczyć się na błędach innych. Przedstawiamy te najczęściej popełniane.

16
04.01.2020 19:38

KREDYTY MIESZKANIOWE
 / 
Wkład własny kredytów mieszkaniowych. Czy jego zgromadzenie może stawać się z czasem coraz trudniejsze?

Instytucja wkładu własnego kredytów mieszkaniowych właśnie obchodzi szóstą rocznicę wprowadzenia na krajowy rynek hipotek.

21
04.01.2020 17:55

KREDYTY MIESZKANIOWE
 / 
Nadpłata "hipoteki" jest teraz dobrym wyborem? Odpowiadamy

Oprocentowanie lokat nadal jest rekordowo niskie. W takiej sytuacji, posiadacze "hipotek" mają impuls do nadpłaty długów. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl wyjaśniają, czy teraz jest to szczególnie korzystne rozwiązanie.

2
17.11.2019 15:42

INFLACJA
 / 
Mieszkania zdrożały o kilkanaście procent. Sygnały z rynku wskazują, że hossa się nie kończy

- W ciągu roku mieszkania zdrożyły o kilkanaście procent, ale nie można porównywać obecnej sytuacji z tą z lat 2006-2007, kiedy rzuciliśmy się na tanie kredyty walutowe i żeby kupić mieszkanie ludzie musieli pędzić z kieszeniami wypchanymi pieniędzmi, gdy tylko pojawiła się oferta - mówił w programie "Money. To się liczy" Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments. W jego ocenie obecnie dynamika wzrostu cen mieszkań ma bardziej racjonalna przesłanki.

bDJqBmlq
1
16.10.2019 13:40

KREDYTY MIESZKANIOWE
 / 
Wyrok TSUE może być szansą. Frankowicze ruszą po nowe kredyty?

- Istnieje szansa, że klienci, którzy byli przyblokowani kredytem frankowym, wejdą znowu na rynek i będą generować popyt na mieszkania - mówi w programie "Money. To się liczy" Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments. Taki może być efekty wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie frankowiczów. - W perspektywie dwóch – czterech lat, w miarę jak sądy będą uwalniać gotówkę frankowiczów, to i frankowicze będą wracać na rynek. Są to zazwyczaj ludzie lepiej sytuowani, a jeśli zaciągali kredyty kilkanaście lat temu, to ja jestem przekonany, że przez ten czas ich potrzeby mieszkaniowe się zmieniły - przewiduje analityk.

3
16.10.2019 8:56

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Rating Polski: polityka gospodarcza PiS negatywna

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o stan i prognozy dla polskiej gospodarki po rozstrzygnięciu wyniku wyborów parlamentarnych. Rozmawiamy m.in. o najnowszym ratingu dla Polski autorstwa agencji Moody's. Gościem będzie Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich. W drugiej części o sytuacji na rynku nieruchomości mówi Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments. Zapraszamy od 9.15.

31
10.10.2019 9:42

KREDYTY MIESZKANIOWE
 / 
Sądy już korzystają z wyroku TSUE. Frankowicze z Warszawy wygrali

Małżeństwo z Warszawy, które zaciągnęło trzy kredyty frankowe w latach 2006 - 2007, właśnie uzyskało korzystny dla siebie wyrok. Z ich umów znikły klauzule niedozwolone. Teraz muszą zwrócić kapitał w złotych, ale według stopy dla franków. Warszawski sąd rozstrzygając tę sprawę, powołał się na niedawny wyrok TSUE.

22
04.10.2019 5:30

BANKI
 / 
Kredyty mieszkaniowe spłacamy po mistrzowsku. W Europie trudno o bardziej rzetelnych

Choćby były kłopoty finansowe, to kredyt mieszkaniowy trzeba spłacać na czas. Te rachunki regulujemy w pierwszej kolejności. W Europie jesteśmy w tym mistrzami. Dłużej może poczekać czynsz, prąd czy operator komórkowy. Dzięki temu banki dają w miarę niskie oprocentowanie.

695
02.10.2019 17:53

KREDYTY
 / 
Wyrok TSUE wart nawet pół miliona zł. Na razie frankowiczka boi się eksmisji

Na czwartkowy wyrok TSUE czekają setki tysięcy Polaków. - Komornik w każdej chwili może doprowadzi do licytacji i czeka nas eksmisja - mówi Magdalena Owoc, frankowiczka i matka trójki dzieci. Przez osiem lat z 348 tys. zł spłaciła 250 tys. zł. Co z tego - bank czeka na kolejne 610 tys. zł.