Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Banki zapłacą kary amerykańskiemu fiskusowi

0
Podziel się:

Kary, jakie zostaną nałożone na szwajcarskie banki, mogą sięgać 40 procent wartości niezadeklarowanych sum, którymi zarządzały te instytucje finansowe.

Banki zapłacą kary amerykańskiemu fiskusowi
(Tracy O/CC/Flickr)

Szwajcarskie banki, zarządzające niezadeklarowanymi wobec fiskusa pieniędzmi obywateli USA, będą musiały zapłacić wysokie kary zgodnie z umową, którą mają podpisać władze Szwajcarii i Stanów Zjednoczonych - podał dziennik _ Neue Zuercher Zeitung _.

Minister finansów Szwajcarii Eveline Widmer-Schlumpf powiedziała w wywiadzie radiowym, że porozumienie zostanie zawarte wkrótce. Według _ NZZ _ kary, jakie zostaną nałożone na szwajcarskie banki, mogą sięgać 40 procent wartości niezadeklarowanych sum, którymi zarządzały te instytucje finansowe.

Amerykańskie władze podatkowe oskarżają banki o współudział w oszustwach podatkowych i wobec niektórych szwajcarskich instytucji finansowych wszczęto już w USA postępowania. Szwajcaria liczy na to, że podpisanie porozumienia w sprawie kar finansowych położy kres tym dochodzeniom - pisze AFP.

Wśród zagranicznych banków, które znalazły się na celowniku amerykańskiego fiskusa, są wielkie szwajcarskie instytucje jak Credit Suisse, Julius Baer, Wegelin, Zurich Cantonal Bank, Basel Cantonal Bank, Pictet i szwajcarska filia HSBC Neue Zurcher Bank.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie szykują polowanie na bankowców Szwajcarom grozi aresztowanie nie tylko w Stanach, ale również w krajach Europy za pomoc Amerykanom w uchylaniu się od podatków.
"Europejskie banki na kolanach". Powód? Pięć lat od początku globalnego kryzysu finansowego, amerykańskie banki znów zdominowały światową finansjerę, pisze w najnowszym wydaniu tygodnik The Economist.
Te banki nie chcą niemieckich pieniędzy Trzy największe szwajcarskie banki, Credit Suisse, UBS i Julius Baer, chcą, by ich niemieccy klienci udokumentowali, że zapłacili podatek u siebie w kraju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)