Notowania

kredyt bank
13.07.2011 10:10

Belgowie chcą sprzedać Kredyt Bank i Wartę

KBC ma obecnie 80 procent akcji Kredyt Banku. Grupa ma też 100 procent akcji TUiR Warta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kredyt Bank/Materiały prasowe)

Belgijska grupa KBC zwróciła się do Komisji Europejskiej o zgodę na włączenie sprzedaży większościowych pakietów akcji Kredyt Banku i Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta do planu naprawczego w zamian za zgodę na rezygnację m.in. z pierwotnej oferty publicznej czeskiego banku CSOB i węgierskiego K&H Banku.

_ KBC i władze belgijskie zwróciły się formalnie do Komisji Europejskiej o zgodę na zastąpienie IPO mniejszościowych pakietów spółek CSOB Bank (Ceskoslovenska obchodni banka, a. s., Czechy) i K&H Bank Zrt. (Keresekedelmi es Hitelbank, Węgry) oraz sprzedaży i dzierżawy siedziby głównej w Belgii poprzez wyjście z polskich aktywów bankowych i ubezpieczeniowych KBC, tj. Kredyt Banku i Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta (i ich spółek zależnych) oraz sprzedaż lub wygaszanie wybranych aktywów ABS i CDO _ - głosi komunikat.

KBC chce tym samym uzyskać zgodę Komisji na zmianę strategicznego plany, który zgłosiła 30 września 2009 roku, a który został zaakceptowany przez Komisję 18 listopada 2009 roku.

_ Zmiany zaproponowane Komisji Europejskiej mają umożliwić pozyskanie kapitału w takiej samej wysokości, jak w przypadku planowanych pierwotnie rozwiązań _ - czytamy dalej w komunikacie.

KBC Bank (podmiot należący do KBC Group) ma obecnie 80 proc. akcji Kredyt Banku. Grupa KBC ma też 100 procent akcji TUiR Warta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t75580.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/grupa;kbc;planuje;sprzedaz;kredyt;banku;i;warty,227,0,863203.html) Grupa KBC planuje sprzedaż Kredyt Banku i Warty Grupa KBC planuje sprzedaż Kredyt Banku i Warty za ok. 2,5 mld euro. Chce też spłacić otrzymaną pomoc rządową - podał Bloomberg, powołując się na źródło zbliżone do spółki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t75580.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/kredyt;bank;liczy;na;wzrost;sprzedazy;kont;osobistych,143,0,832655.html) Kredyt Bank liczy na wzrost sprzedaży kont osobistych W trakcie nowej kampanii reklamowej bank chce podwoić sprzedaż z obecnych 5-6 tysięcy miesięcznie.
Tagi: kredyt bank, krb, warta, kbc, komisja europejska, giełda, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, banki, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz