Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bitcoin tematem entuzjastycznych raportów Bank Of England

0
Podziel się:

Brytyjski bank centralny opublikował dwa ważne dokumenty dotyczące cyfrowych walut.

Bitcoin tematem entuzjastycznych raportów Bank Of England
(Adrian Pingstone/Wikimedia (domena publiczna))

Miesiąc po tym, jak brytyjski minister finansów zapowiedział chęć zrobienia z Wielkiej Brytanii centrum Bitcoina tamtejszy bank centralny opublikował dwa ważne dokumenty, dotyczące cyfrowych walut.

Raporty _ Innowacje w technologiach płatniczych i pojawienie się walut cyfrowych _ oraz _ €˜Ekonomia walut cyfrowych _ znajdą się w biuletynie banku, który publikowany jest w każdym kwartale. Brytyjski bank centralny w swoich raportach bardzo pozytywnie odnosi się do Bitcoina, ale głównym punktem na którym się skupiono jest technologia.

Robleh Ali, jeden z autorów raportów, w filmie opublikowanym na kanale YouTube Bank of England zaznacza, że aktualnie w celu wysłania środków pieniężnych przez internet konieczne jest skorzystanie z usług nawet z trzech pośredników. Technologia wykorzystywana przez Bitcoin znosi konieczność istnienia zaufanej trzeciej strony i sprawia, że strony mogą wysyłać pieniądze bezpośrednio pomiędzy sobą.

Zobacz wywiad z Roblehem Ali:

Ali zaznaczył, że Bitcoin jest zarówno systemem płatności jak i walutą. Wynalazek BlockChaina (ang. Łańcuch bloków) na którym bazuje sieć Bitcoin pozwala nie tylko na przesłanie pieniędzy bezpośrednio pomiędzy stronami transakcji, ale także daje ogromne możliwości związane z rozproszoną bazą danych.

W raporcie zaznaczono, że obecne problemy w postaci ryzyka kredytowego, ryzyka braku płynności finansowej czy też ryzyka operacyjnego wiążą się z koniecznością tworzenia nowych regulacji, większymi kosztami obsługi podmiotów gospodarczych i w rezultacie zmniejszoną aktywnością ekonomiczną. BlockChain jest w stanie skutecznie rozwiązać te problemy.

Łańcuch bloków jest zdecentralizowaną publiczną bazą danych w której znajdziemy informacje o wszystkich transakcjach które do tej pory miały miejsce. Brak centralnej jednostki kontrolującej system uniemożliwia oszustwa i pozwala na przechowywanie danych w bardzo bezpieczny sposób, a także na redukcję kosztów. Według Bank of England to właśnie BlockChain może zrewolucjonizować obecny system finansowy.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)