Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BNP Paribas przydzielił akcje. Pozyskał 231 mln zł

0
Podziel się:

Pierwszy dzień notowania praw do akcji serii O planowany jest około 16 maja 2014 roku.

BNP Paribas przydzielił akcje. Pozyskał 231 mln zł
(BNP Paribas Bank Polska)

BNP Paribas Polska przydzielił 5.026.539 akcji nowej emisji serii O w ofercie publicznej - podała spółka w komunikacie. Inwestorom instytucjonalnym przydzielono 4.860.446 akcji, a inwestorom indywidualnym 166.093 akcje.

Pierwszy dzień notowania praw do akcji serii O planowany jest około 16 maja 2014 r. Cena emisyjna akcji została ustalona na 46 zł, co oznacza, że BNP Paribas Polska pozyskał z emisji 231,2 mln zł brutto.

Celem emisji było wzmocnienie pozycji kapitałowej banku. Większość wpływów z oferty, około 90 proc., zostanie przeznaczona na cele wsparcia rozwoju akcji kredytowej, z czego około 55 proc. tej kwoty zostanie wykorzystane na wsparcie rozwoju segmentu korporacyjnego, zaś około 45 proc. na wsparcie rozwoju segmentu detalicznego. Pozostałą część wpływów z oferty bank planuje przeznaczyć na wsparcie planu inwestycyjnego w 2014 r., w tym w zakresie unowocześnienia infrastruktury informatycznej.

Transakcja zapewnia również wykonanie przez BNP Paribas SA zobowiązania wobec KNF do zwiększenia liczby akcji banku w wolnym obrocie na GPW do co najmniej 15 proc.

W ubiegłym roku bank odstąpił od przeprowadzenia oferty publicznej. Bank chciał wówczas pozyskać z oferty publicznej akcji serii O ok. 300 mln zł brutto. Cena maksymalna akcji oferowanych na potrzeby składania zapisów przez inwestorów indywidualnych wynosiła 45 zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)