Notowania

katastrofa w smoleńsku
14.04.2010 09:06

Boni: Z wyborem prezesa NBP nie powinniśmy się spieszyć

Prawo nie określa w jakim czasie to powinno być dokonane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

W warunkach trwającej żałoby narodowej nie należy spieszyć się z wyborem prezesa NBP. Bank funkcjonuje bez zakłóceń.

_ - W oczywisty sposób w pewnym czasie należy dokonać wyboru nowego prezesa NBP. Prawo nie określa w jakim czasie to powinno być dokonane _ - powiedział Boni w TOK FM szef.

_ - Pierwsze dni żałoby, to nie jest dobry moment na dokonywanie tych spekulacji tym bardziej, że z konstytucyjnego punktu widzenia jest istotne, aby dwa organy konstytucyjne jakimi są prezes NBP, w chwili obecnej zastępca prezesa oraz RPP zgodnie ze sobą kooperowały _ - powiedział w TOK FM Michał Boni.

Podkreślił, że w tej chwili te dwa organy kooperują zgodnie.

_ Najważniejsze dla stabilności jest to, że one się porozumiały, co do mechanizmu funkcjonowania. Ważne jest to, że nie ma konfliku między tymi organami. To daje nam poczucie stabilności na czas przejściowy _ - uważa.

Boni dodał, że wyłonienie nowego szefa NBP powinno nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

_ - W oczywisty sposób należy dokonać wyboru prezesa NBP. A kiedy to będzie, to prawo nie określa. Myślę więc, że nastąpi to w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni, czy paru miesięcy (...) Nie należy pospieszać _ - dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ **Dopiero nowy prezydent wskaże kandydata na szefa NBP?** ]( http://www.money.pl/pieniadze/raporty/artykul/dopiero;nowy;prezydent;wskaze;kandydata;na;szefa;nbp,184,0,608952.html )
* [ ]( http://www.money.pl/pieniadze/raporty/artykul/dopiero;nowy;prezydent;wskaze;kandydata;na;szefa;nbp,184,0,608952.html )[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: katastrofa w smoleńsku, nbp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz