Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BRE Bank ma nowego prezesa

0
Podziel się

Komisja Nadzoru Finansowego po kierownictwem Stanisława Kluzy, zgodziła się na powołanie Cezarego Stypułkowskiego na prezesa banku.

BRE Bank ma nowego prezesa
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgLxHoB

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Cezarego Stypułkowskiego na prezesa BRE Banku - poinformowała KNF.

Na początku października rada nadzorcza BRE Banku powierzyła Stypułkowskiemu pełnienie obowiązków prezesa zarządu banku. Nominacja wymagała jeszcze zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Rada nadzorcza BRE Banku odwołała na początku sierpnia ze stanowiska prezesa Mariusza Grendowicza. Do 1 października, czyli objęcia funkcji przez Stypułkowskiego, obowiązki prezesa zarządu były czasowo wykonywane przez obecnego wiceprezesa zarządu Wiesława Thora.

bEgLxHoD

Cezary Stypułkowski studiował na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. W późnych latach osiemdziesiątych jako stypendysta Fulbrighta studiował na Business School uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. Przez trzynaście lat kierował zarządem Banku Handlowego SA.

W 2003 r. został powołany na stanowisko prezesa zarządu Grupy PZU, a w 2006 r. - na funkcję dyrektora zarządzającego banku inwestycyjnego J.P. Morgan na Europę Środkową i Wschodnią.

bEgLxHpe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)