Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BRE Bank uruchomi w ciągu dwóch lat 37 placówek detalicznych

0
Podziel się:

Pierwszy oddział Multibanku uruchomiony został w Łodzi. Kolejny zainauguruje działalność w piątek w Warszawie.

37 placówek detalicznych uruchomi w ciągu dwu lat BRE Bank SA - poinformował w czwartek wiceprezes banku, Krzysztof Kokot. Wypowiedział się też przeciwko planom opodatkowania dochodów z lokat bankowych.

'Zamierzamy otworzyć w ciągu dwu lat 37 oddziałów Multibanku - naszych placówek, zajmujących się usługami detalicznymi' - powiedział Kokot podczas konferencji prasowej w Kielcach.

Dodał, że BRE Bank chce docelowo mieć oddziały Multibanku we wszystkich miastach liczących więcej, niż 100 tys. mieszkańców.

Pierwszy oddział Multibanku uruchomiony został w Łodzi. Kolejny zainauguruje działalność w piątek w Warszawie. Kokot powiedział, że ma nadzieję, iż Miltibank będzie pozyskiwał klientów równie dynamicznie, jak mBank, czyli 'internetowy bank dla klientów detalicznych'.

'Zainteresowanie ofertą mBanku przeszło nasze oczekiwania' - powiedział. 'Spodziewaliśmy się do końca tego roku 100 tys. rachunków i 500 mln zł depozytów, tymczasem już teraz mamy 140 tys. rachunków i ponad 800 mln zł depozytów' - dodał.

Wiceprezes BRE Banku poinformował, że bank nie ma w planach budowy nowych placówek bankowości korporacyjnej.

'Usługi za pośrednictwem internetu rozwijają się tak dynamicznie, że możemy rozszerzać działalność w dziedzinie bankowości korporacyjnej bez budowania nowych oddziałów' - powiedział.

Kokot opowiedział się przeciwko wprowadzaniu podatku od dochodów z lokat bankowych.

'Zakres oszczędzania jest w Polsce i tak niezwykle niski. Na różnego rodzaju kontach bankowych jest w kraju około 220 mld zł, czyli mniej więcej jedna trzecia PKB. To żałosny wynik' - powiedział.

Jego zdaniem, wprowadzenie podatku od dochodów z lokat może spowodować wzrost wydatków konsumpcyjnych, próby szukania inwestycji omijających podatek, a także realne podrożenie pieniądza, pozyskiwanego przez banki. To z kolei może się odbić na cenie kredytów.

'Ogólnie nie jestem przeciwko tego typu podatkowi, ale uważam, że stosowanie go w Polsce jest przedwczesne' - powiedział Kokot.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)