Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bugaj: Są dwa dobre scenariusze wyboru prezesa NBP

0
Podziel się:

Ryszard Bugaj, uważa, że m.in. można poczekać z wyborem.

Bugaj: Są dwa dobre scenariusze wyboru prezesa NBP
(prezydent.pl/GFDL)
bEJRIJxN

Ryszard Bugaj (na zdjęciu), doradca nieżyjącego prezesa NBP, uważa, że po pierwsze można poczekać z wyborem. Drugi, by wskazać kandydata ogólnie akceptowanego przez wszystkie opcje polityczne.

_ - Dobrej jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie mam kiedy powinien zostać powołany prezes NBP. Jestem prawnikiem i mówię ostrożnie. Jest taka niespójność. Konstytucja nie opisuje sytuacji, kiedy odchodzi prezes NBP. Mnie się wydaje, że są dwa dobre scenariusze. Jeden scenariusz, że można poczekać z wyborem, ale może będzie potrzebna w takim przypadku nowelizacja ustawy o NBP _ - powiedział w Radiu PiN Bugaj.

_ - Jest jeszcze drugi scenariusz, gdy Bronisław Komorowski przedstawia, po autentycznych konsultacjach, takiego kandydata, który cieszy się poparciem, także opozycji _ - dodał.

bEJRIJxP

Bugaj nie wymienił nazwisk potencjalnych kandydatów, ale powiedział, że w poprzednim składzie RPP byli kompetentni ludzie.

_ - Prezes NBP powinien być trochę oportunistą. Powinien iść w swojej polityce z głównym nurtem _ - dodał.

Marszałek Komorowski powiedział wcześniej, że w tym tygodniu, po przeanalizowania sytuacji pod kątem prawnym, podejmie decyzje, czy wybór na stanowisko prezesa NBP nastąpi szybko.

ZOBACZ TAKŻE:

bEJRIJyq
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)