Notowania

citygroup
14.07.2014 10:19

Citigroup zapłaci 7 mld dolarów kary. Są odpowiedzialni za kryzys finansowy?

Prokuratorom zależało na podkreśleniu, że walczą z odpowiedzialnymi za kryzys finansistami Wall Street.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Kwota zostanie wypłacona w ramach ugody z amerykańskim departamentem sprawiedliwości. Dzięki niej grupa finansowa, do której w Polsce należy Bank Handlowy, uniknie procesu sądowego w sprawie narażenia swoich inwestorów na straty.

Według New York Times droga do ugody była długa, a początkowo Citigroup proponowało blisko 400 mln dolarów przy żądaniach Waszyngtonu dochodzących do 12 mld. Na powodzeniu negocjacji zaważyło ujęcie odpowiedzialnego za atak na amerykańską placówkę dyplomatyczną w Benghazi.

Prokuratorom zależało na podkreśleniu, że walczą z odpowiedzialnymi za kryzys finansistami Wall Street. Departament sprawiedliwości gotowy był w czerwcu na rozpoczęcie sądowej batalii przeciw bankierom, ale uwaga amerykańskiej opinii publicznej skupiła się na kwestii Benghazi - pisze NYT.

Ostatecznie dało to czas na przygotowanie ugody. Wcześniej podobne porozumienie zawarł JP Morgan, który zgodził się zapłacić 13 mld dolarów za swoje działania sprzed kryzysu.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzy sposoby na niższą ratę kredytu Najlepszym sposobem na zmianę wysokości rat jest obniżenie wysokości marży kredytowej, ale są inne. Zobacz, jak to zrobić.
"Grozi nam deflacja". Stopy procentowe w dół? Mateusz Szczurek ostrzega, że ceny będą spadać także po wakacjach.
Rosyjski bank pożycza Białorusi. Na długi Białoruś będzie musiała w 2015 r. przeznaczyć 3 mld dolarów na obsługę zadłużenia zagranicznego. 2 mld mają pochodzić z dochodów budżetowych, zaś pozostały miliard Białoruś zamierza zrefinansować.
Tagi: citygroup, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, gospodarka światowa, giełda na żywo, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz