Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co dalej ze złotym i euro? Wszyscy czekają na...

0
Podziel się:

Decyzje dotyczące poziomu stóp procentowych mają podjąć EBC i RPP.

Co dalej ze złotym i euro? Wszyscy czekają na...
(Amaxim/Dreamstime)
bFgrCKZh

Polska waluta zyskuje wobec euro i dolara. Inwestorzy czekają na komunikaty po posiedzeniach rad banków centralnych. Decyzje dotyczące poziomu stóp procentowych mają podjąć EBC i RPP.

_ - W trakcie wczorajszego handlu złoty zyskał ok 0,3 proc. Nie bez znacznie był też fakt, iż przy tzw. płytkim rynku wynikającym z dnia wolnego od obrotu w Londynie, zwyczajowa aktywność BGK w arkuszach pomogła polskiej walucie _ - poinformował analityk DM BOŚ Konrad Ryczko.

Dodał, że wydarzeniem tygodnia na złotym jest dzisiejszy komunikat i decyzja w zakresie stóp procentowych po czerwcowym posiedzeniu RPP.

bFgrCKZj

_ - Oczekiwać można, iż po majowym podniesieniu kosztu kredytu stopa pozostanie na aktualnym poziomie 4,75 proc. Równocześnie zakładać można, iż utrzymanie zostanie jastrzębi ton _ wypowiedzi poszczególnych członków Rady, którzy w wystąpieniach i komunikacie mogą odnieść się do ostatniej _ słabości złotego na rynku. W przypadku wyartykułowania takiego stanowiska wsparłoby ono notowania polskiej waluty na rynku, z uwagi na nieformalne potwierdzenie możliwych dalszych interwencji walutowych _ - zaznaczył Ryczko.

Według analityka, dla rynków globalnych, ważniejsze od dzisiejszych danych, będzie wystąpienie prezesa EBC, Mario Draghiego oraz dzisiejsza decyzja w zakresie stóp procentowych w strefie euro.

Dzisiaj ok. godz. 10:20 za jedno euro płacono 4,3377 zł 3,4664 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2507.

We wtorek, ok. godz. 17:15 jedno euro kosztowało 4,3794 zł, a jeden dolar 3,5137 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,2460.

bFgrCKZp

We wtorek, ok. godz. 9:45 jedno euro kosztowało 4,3943 zł, a jeden dolar 3,5285 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,2454.

bFgrCKZK
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)