Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fitch potwierdził rating Banku Pekao SA

0
Podziel się:

Agencja utrzymała jednocześnie krótkoterminowy rating banku w walucie obcej na poziomie F2.

Fitch potwierdził rating Banku Pekao SA
(Reporter)

Agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating IDR Banku Pekao SA w walucie obcej na poziomie _ A- _ z perspektywą stabilną, utrzymując jednocześnie krótkoterminowy rating banku w walucie obcej na poziomie _ F2 _ - podała agencja w komunikacie.

Rating wsparcia banku został potwierdzony na poziomie _ 2 . Długo- i krótkoterminowy rating Pekao SA wynika z wewnętrznej siły banku i nie jest zależna od potencjalnego wsparcia, którego bank może spodziewać się od swojej "matki", grupy UniCredit. Stabilna perspektywa długoterminowego ratingu IDR banku odzwierciedla naszą ocenę profilu ryzyka banku, jak również stabilną ocenę Polski _ - napisano w komunikacie.

W komunikacie agencja potwierdziła ponadto ratingi IDR w walucie obcej Pekao Banku Hipotecznego, utrzymując je na tych samym poziomach co oceny Pekao SA.

Czytaj więcej o decyzjach w sprawie ratingów
Fitch obniżył rating największego banku Włoch Agencja zagroziła również obniżeniem ratingów siedmiu innych banków włoskich.
Wyniki polskich banków mogłyby być dużo lepsze. Zobacz, kto jest winny Sektorowi trudno będzie powtórzyć zyski z 2011 roku - mówi Artur Szeski, dyrektor Fitch Polska.
Fitch znów tnie. Ratingi Włoch i Hiszpanii w dół Agencja ratingowa obniżyła ocenę kredytową dla pięciu państw.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)