Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Monika Rosmanowska
Monika Rosmanowska
|

Gdyby nie smartfon tych usług by nie było. Korzystasz z nich w swoim telefonie?

32
Podziel się

Bez smartfonu nie wypożyczymy stojącego na ulicy samochodu, nie wynajmiemy roweru miejskiego, nie zrobimy szybkiego przelewu …Także kupowanie i oszczędzanie wyglądałoby zupełnie inaczej. A tak wystarczy telefon i kilka prostych zasad.

Gdyby nie smartfon tych usług by nie było. Korzystasz z nich w swoim telefonie?
bDSGmUxx

Bez smartfonu nie wypożyczymy stojącego na ulicy samochodu, nie wynajmiemy roweru miejskiego, nie zrobimy szybkiego przelewu ...Także kupowanie i oszczędzanie wyglądałoby zupełnie inaczej. A tak wystarczy telefon i kilka prostych zasad.

W 2018 roku już 66 proc. ludzi na świecie będzie posiadać smartfony – prognozują autorzy raportu ”Zenith Mobile Advertising Forecasts 2017”. Dwa lata wcześniej było ich kilkanaście procent mniej.

Najwięcej właścicieli smartfonów mieszka w Holandii (94 proc.), Tajwanie (93 proc.), Hong-Kongu (92 proc.), Norwegii i Irlandii (po 91 proc.). W Polsce smartfon ma 64 proc. dorosłych Polaków i ta liczba wciąż rośnie.

bDSGmUxz

9 mln mobilnych klientów

Po co Polakom smartfony? Nie tylko po to by dzwonić. To urządzenie dzięki któremu chętniej zaglądamy do internetu. W Polsce aż 32 proc. czasu w sieci spędzamy używając telefonów lub tabletów. Według badań TNS OBOP 36 proc. ankietowanych w wieku od 12 do 19 lat nie wyobraża sobie nawet jednego dnia spędzonego bez tych urządzeń. Przyczyna? Wideo za pomocą telefonu nagrywa już 36 proc. badanych – wynika z badań CBOS. Niemal co drugi z nas przegląda w ten sposób strony internetowe (45 proc.), obsługuje Facebooka, czy sprawdza pogodę (43 proc.), a co trzeci wysyła i odbiera pocztę elektroniczną. Co piąty z nas online: robi zakupy, rezerwuje bilety, hotele.

Smartfony zrewolucjonizowały też sektor usług bankowych. Na koniec ubiegłego roku liczba użytkowników bankowości mobilnej zbliżyła się już do 9 mln osób (według raportu PRNews.pl). W ciągu roku bankom przybyło aż 2 mln e-klientów. Ponad 5,5 mln z nich korzysta z aplikacji w telefonie, a 2,3 mln swoje konto obsługuje wyłącznie z poziomu smartfona, nie logując się do standardowych systemów bankowości internetowej.

Efekt? Tylko w IV kwartale klienci wykonali za pośrednictwem smartfonów łącznie 44 mln transakcji finansowych. To wzrost w porównaniu do IV kwartału 2016 roku, o 85 proc!

bDSGmUxF

Im prościej, tym lepiej

Jak to możliwe, że użytkowników mobilnych aplikacji bankowych przybywa tak szybko? Aplikacja w telefonie wystarczy by w szybki, prosty i bezpieczny sposób robić przelewy, sprawdzać stan konta, wykonać płatność zbliżeniową czy wypłacić pieniądze z bankomatu, zarządzać oszczędnościami, m.in. założyć lokatę mobilną i złożyć wniosek o pożyczkę.

Ma być prosto, szybko i bez niespodzianek. Idealnych kont szuka co roku m.in. ”Newsweek”. I to on w swoim prestiżowym rankingu nagrodził m.in. polski Getin Bank za aplikację mobilną. Jest ona związana z kontem bankowym budowanym wokół dwóch słów: Proste Zasady.

Na czym one polegają? Kluczowe jest to, że wszystko czego w banku potrzebujemy mamy pod ręką. Chcesz zrobić przelew? Wystarczy wyjąć telefon z kieszeni i kliknąć w aplikację Getin Banku? Pensja dotarła już na konto? Dostaniesz powiadomienie, gdy pieniądze znają się na koncie. Trafiasz w sklepie na fajną promocję ciuchów. Kilka sekund, sprawdzasz stan swoich finansów i wiesz ile możesz wydać.

bDSGmUxG

Zrobiłeś zakupy i za kilka minut nie będziesz wiedział co zrobiłeś z paragonem? Zrób zdjęcie i dodaj paragon do aplikacji. Zajmie ci to kilkadziesiąt sekund. Ten papierowy możesz zgubić lub wyrzucić. Wszystkie paragony będzie miał w smartfonie, czyli zawsze przy sobie.

Ile kosztuje konto w Getin Banku, które można obsługiwać przez aplikację mobilną?

Wystarczy jedna płatność kartą debetową lub BLIKIEM w miesiącu, by posiadacz konta Proste Zasady nie musiał płacić za: prowadzenie rachunku. Niezależnie od tego klient ma zagwarantowaną bezpłatną kartę, przelewy w bankowości internetowej i mobilnej oraz wypłatę gotówki we wszystkich bankomatach w kraju.

Jak to wszystko działa w praktyce? Wystarczy pobrać demo aplikacji Getin Mobile ze sklepu Google Play lub App Store. By skorzystać z demo i sprawdzić jak działa aplikacja, nie trzeba się logować i być klientem banku.

bDSGmUxH

Bilet i dowód na ekranie

Bank do którego mamy dostęp m.in. za pośrednictwem smartfonu to nie jedyna usługa, która zmieniła nasze życie. Przez telefon w szybki, prosty i intuicyjny sposób możemy wynająć samochód. Aplikacja firmy Panek do której podpięto zwykłą kartę bankową służy nie tylko za mapę do lokalizowania aut na wynajem. Pozwala też zapłacić za usługę, a co najważniejsze – zamknąć i otworzyć samochód.

Także dzięki aplikacjom na smartfon, w całej Polsce rozwijają się systemy rowerów miejskich. Wystarczy zarejestrować się, zasilić konto i wynająć rower – za pomocą telefonu.

Bilet na autobus, tramwaj, czy pociąg do innego miasta? Po co chodzić do kasy, skoro to samo i równie tanio kupimy dzięki kolejnej aplikacji Skycash czy mPay.

bDSGmUxI

Systemy te działają w największych miastach w Polsce, więc o tym jaki bilet kupimy, możemy zdecydować w każdej chwili i wszędzie. Obie aplikacje umożliwiają także opłacenie biletów do kina czy parkowania – nie musimy przewidywać ile nas nie będzie. Płacimy za tyle ile naprawdę trwa parkowanie.

Dowód osobisty? Też jest dziś kawałkiem plastiku, który możemy zostawić w domu. Podobnie jak portfel, bo za zakupy już dziś możemy zapłacić telefonem.

Podobnie będzie niebawem z prawem jazdy, które też będziemy trzymać w telefonie. Umożliwia to darmowa aplikacja mObywatel, w której po zalogowaniu mamy dostęp do naszych dokumentów – obecnie tylko dowodu. I to mObywatel, stworzony przez polski rząd wystarczy jako oficjalny dokument tożsamości w urzędzie, pociągu, czy wypożyczalni.

Partnerem publikacji jest Getin Bank

bDSGmUya
banki
wiadomości
KOMENTARZE
(32)
Miko
3 lata temu
Nie chce i nie bede korzystac ze smartfonow chce i bede normalnie placic i korzystac z dowodu osobistego nikt nie bedzie mi mowil co i jak mam robic .
orwell123
3 lata temu
Dzięki smartfonowi jesteśmy inwigilowani i namierzani codziennie 24/h
jhg
3 lata temu
A kto mi kupi i zmusi do używania SRAJFONA ?
bDSGmUyb
Kociuba
3 lata temu
Totalna inwigilacja. Efekt: nie masz smartfona, nie istniejesz. Był taki gość, który opisał już w roku 1979 funkcjonowanie takiego "smartfonicznego" systemu w książce scence fiction "Limes inferior". Nazywał się Janusz Zajdel. Tam smartfon nazywa się "klucz". Efekt: śledzić można każdy twój krok. Jeśli chcesz tego uniknąć i pozbędziesz się "klucza" nie istniejesz, bo jesteś odcięty od wszystkiego. Na naszych oczach wkraczamy w taki etap ludzkość, który zakończy się całkowitym podporządkowaniem jej centrom kierującym zachowaniem ludzi. W dalszej konsekwencji zarządzane w centrach przejmie sztuczna inteligencja, której ludzie będą zupełnie niepotrzebni. I taki będzie koniec naszego świata, choć Uniwersum, ale już bez nas, istnieć będzie nadal.
buu
3 lata temu
to jest tajna bron ten smarfon, pacuje tak jak mikrofalowka, przypieka mozdzek i inne narzady.
...
Następna strona