Notowania

giełda
28.11.2018 10:24

Getin Noble wznawia rozmowy o fuzji z Idea Bankiem

Decyzja w sprawie połączenia z Idea Bankiem jeszcze nie zapadła - poinformował Artur Klimczak, prezes Getin Noble. Po publikacji wyników za trzeci kwartał banki wracają do rozmów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News Artur Szczepanski/REPORTER)
Razem z Idea Bankiem, czy oddzielnie? Rozmowy odbędą się w tym tygodniu

- Wznowimy jeszcze w tym tygodniu prace nad fuzją, będziemy musieli oszacować, jak to będzie wyglądało, czy są poważne zmiany. Nie jest nic przesądzone, nadal myślimy - powiedział Klimczak podczas konferencji prasowej.

Idea Bank podał w środę w komunikacie, że "kontynuuje analizy dotyczące potencjalnego połączenia z Getin Noble Bankiem". Wyniki za trzeci kwartał wykazały, że Getin Noble wychodzi ze strat, ale Idea Bank ma za sobą drugi kwartał na minusie.

Na początku sierpnia Getin Noble Bank podpisał z Idea Bankiem umowę w sprawie współpracy przy analizie zasadności potencjalnego połączenia obu podmiotów. Idea Bank poinformował dziś, że wraz z GNB prowadzi zaawansowane prace analityczne, dotyczące ewentualnego połączenia, które może przynieść istotne synergie i pozwolić zbudować silny bank uniwersalny z rozwiniętym modelem bankowości dla małych i średnich firm.

Zobacz też: Afera KNF. Czy Leszek Czarnecki może chcieć odszkodowania?

Głównym akcjonariuszem Idea Banku jest Leszek Czarnecki, posiadający bezpośrednio i pośrednio 80,55 proc. akcji, uprawniających do 80,82 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Getin Noble Bank koncentruje się na rynku klienta detalicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, banki, gnb, ida, getin noble bank, idea bank, wiadomości, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz