Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Bank Czarneckiego odpisuje miliony. Wyniki ciągle pod presją

49
Podziel się:

Z tytułu utraty wartości inwestycji w drugim kwartale na minus Getin Noble Bank zapisze sobie prawie 60 mln zł.

Leszek Czarnecki jest głównym właścicielem Getin Noble Banku.
Leszek Czarnecki jest głównym właścicielem Getin Noble Banku. (STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/EastNews)

Wyniki banku Leszka Czarneckiego pozostają pod presją. Z tytułu utraty wartości inwestycji w drugim kwartale na minus zapisze sobie prawie 60 mln zł.

Zbliża się nieubłaganie sezon publikacji wyników finansowych spółek z warszawskiej giełdy. W piątek 20 lipca raport pokaże PKN Orlen. Znacznie dłużej będzie trzeba czekać na statystyki Getin Noble Banku (27 września). Zarząd nie spieszy się z upublicznieniem danych, bo też najprawdopodobniej nie będzie się czym chwalić.

"Wartość odpisów aktualizujących ujętych w drugim kwartale z tytułu utraty wartości inwestycji w jednostkach zależnych w sprawozdaniu jednostkowym Getin Noble Banku ustalono na poziomie 59,9 mln zł brutto" - wynika z komunikatu.

W uproszczeniu oznacza to, że od wyników z działalności będzie trzeba odjąć prawie 60 mln zł, co wynika z przeliczenia w dół wartości aktywów jednostek powiązanych z bankiem. To duża kwota. W pierwszym kwartale też był odpis, ale w wysokości niecałych 7 mln zł.

Trudno więc liczyć na przełom w wynikach banku Czarneckiego, który od siedmiu kwartałów nie zarabia. Od połowy 2016 roku systematycznie generuje straty netto. Po pierwszych trzech miesiącach Getin był prawie 48 mln zł na minusie. W drugim kwartale ubiegłego roku strata była na poziomie 68 mln zł.

Zobacz także: Czarnecki: trudne czasy dla banków

Zarząd banku w komunikacie podkreśla, że szacowane odpisy aktualizujące wartość inwestycji w spółkach zależnych mogą się ostatecznie nieco różnić, bo "będą jeszcze przedmiotem weryfikacji przez audytora".

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego - miliardera, który zajmuje 13 miejsce w rankingu najbogatszych Polaków Forbes'a. Jego majątek wyceniany jest na 2,2 mld zł.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(49)
empi
10 miesięcy temu
Idzie na dno
izydor
4 lata temu
Jest znaczna poprawa w kondycji finansowej co wynika z raportów;nie ma powodów do narzekań.
beta
4 lata temu
GNB przechodzi lifting biznesowy i nie jest wprawdzie guru bankowym ale wciąż się liczy i ma dobrą pozycję. Nie wycofuję stąd mojej kasy
powes
4 lata temu
Z tym niebezpieczeństwem to ja się zupełnie nie zgadzam. Ja pieniądze mam w getinie od dłuższego czasu i jestem zadolona z rozwiązań, któe mi proponują.
Mama
4 lata temu
To podejrzane banki. Nie polecam, zbyt duze ryzyko straty pieniedzy.
...
Następna strona