Notowania

Przejdź na
gtn
28.08.2014 15:24

Getin Holding dokapitalizuje Idea Bank

Wynik netto grupy Idea Bank po I półroczu 2014 wyniósł 65 mln zł i w stosunku do analogicznego okresu w 2013 wzrósł o 121 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(aldomurillo/iStockphoto)

Getin Holding podtrzymuje zainteresowanie przejęciami na wschodnich rynkach. Grupa chce dokapitalizować Idea Bank Polska, natomiast nie planuje dokapitalizowania biznesu na Ukrainie - poinformował Piotr Kaczmarek, prezes Getin Holdingu.

_ - Będziemy dynamicznie reagować na rozwój sytuacji, na razie bardziej widzimy szanse na tanie zakupy. Jesteśmy zainteresowani przejęciami na wschodnich rynkach _ - powiedział na konferencji Piotr Kaczmarek, od czerwca nowy prezes Getin Holdingu.

Strata netto grupy Idea Bank Ukraina po I półroczu 2014 wynosiła 19,6 mln zł.

_ - Wyzwaniem na Ukrainie jest, by nasz bank był płynny. Kredytujemy tam selektywnie - nie kredytujemy w miejscach niebezpiecznych. Na Krymie było około 2 proc. naszego biznesu, a tereny walk to około 13 proc. naszego portfela _ - powiedział Kaczmarek.

Prezes poinformował, że Idea Bank Ukraina odbudował saldo depozytowe i wznowił akcję kredytową w bezpieczniejszych rejonach tego kraju._ - Nie planujemy dokapitalizowania tego banku _ - dodał.

Grupa Idea Banku Białoruś miała w I połowie 2014 r, 0,8 mln zł zysku. Bank ten po wprowadzeniu restrykcji białoruskiego banku Centralnego musiał zmienić swój model biznesowy. Sprzedaż w I połowie 2014 roku była o 51 proc. niższa niż rok wcześniej._ - Wydaje mi się, że proces przebudowy biznesu dobiegł końca _- powiedział Kaczmarek

Wynik netto grupy Idea Bank po I półroczu 2014 wyniósł 65 mln zł i w stosunku do analogicznego okresu w 2013 wzrósł o 121 proc.

W czerwcu kapitał grupy Idea Banku Polska został podniesiony przez emisję akcji o 130 mln zł. Przedstawiciele spółki poinformowali w czwartek, że planowane jest kolejne dokapitalizowanie tego banku.

_ - Spółka rozważa różne możliwości i scenariusze _ - powiedziała Małgorzata Szturmowicz, członek zarządu Idea Banku, nie podając szczegółów. Według informacji prasowych spółka ta rozważa między innymi wejście na GPW.

W I połowie 2014 roku zysk netto grupy Getin Holdingu wyniósł 73,6 mln zł, podczas gdy rok wcześniej był on poziomie 104 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: gtn, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz