Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Getin Noble ustalił ceny akcji serii J i K

0
Podziel się:

Ostateczna cena emisyjna akcji serii J została ustalona na 1 zł za sztukę, z kolei maksymalna cena emisyjna akcji serii K wynosi 1,90 zł.

Krzysztof Rosiński
Krzysztof Rosiński (Getin Noble Bank)

Getin Noble Bank określił ostateczną liczbę oferowanych akcji serii J na 200 mln sztuk, a ostateczną liczbę oferowanych akcji serii K na 60 mln sztuk.

Jednocześnie ostateczna cena emisyjna akcji serii J została ustalona na 1 zł za sztukę, z kolei maksymalna cena emisyjna akcji serii K wynosi 1,90 zł.

Niedawno KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Getin Noble Banku w związku z ofertą publiczną akcji zwykłych na okaziciela serii J i K. Prospektem objętych jest do 250 mln akcji serii J oraz do 250 mln akcji serii K. Oferującym jest Noble Securities.

W ub. miesiącu akcjonariusze zatwierdzili emisję do 250 mln akcji serii J oraz do 250 mln akcji serii K. Prezes Getin Noble Banku Krzysztof Rosiński informował wcześniej, że pierwsza transza będzie skierowana w celu podniesienia współczynnika wypłacalności powyżej 12 proc., zaś druga związana jest z potencjalnymi możliwościami akwizycyjnymi na polskim rynku. W sytuacji nie zrealizowania transakcji środki te uzupełnią kapitały banku.

Współczynnik wypłacalności GNB wyniósł 10,9 proc. na koniec czerwca wobec 9,8 proc. rok wcześniej. W lipcu współczynnik wypłacalności przekroczył 11 proc.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)